Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Вер 21, 2018

В районі триває підготовка до роботи в осінньо-зимовий період

     21 вересня в райдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої групи щодо підготовки та готовності населених пунктів Сарненського району до осінньо-зимового періоду 2018-2019 року під керівництвом заступника директора - начальника управління енергетики, енергоефективності, та економічної діяльності департаменту ЖКГ облдержадміністрації – керівника робочої групи Валерія Гуза, за участю голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, складу робочої групи, представників структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представників житлово-комунальних підприємств району.
    В ході засідання було заслухано звіти членів робочої групи  про стан підготовки об’єктів соціально-культурного призначення, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу району до роботи в осінньо-період.


Вшанування історії рідного краю

     Перша згадка про село Ремчиці відноситься до 1557 року .

     На березі Горині в давнину розкинулося село. Проживали тут бідні, але робочі люди. Клаптик за клаптиком відвойовували вони в болота землю, щоб посіяти жито, пшеницю, ячмінь, просо. З обох сторін від поселення людей протікало дві річки, що впадали в Горинь. Коли річка Горинь виходила із берегів, то з берегів виходили її притоки Рема і Чиця. Вода заливала посіви, луги, пасовища. Люди гинули з голоду, адже вода несла їм смерть. Але з часом Рема і Чиця замулювалися. Річка Горинь стала рідше виходити з берегів. І тільки два неглибоких рівчаки і назва Рема і Чиця лишилися, але вони не несли вже смерті і голоду для людей. І тому назвали своє поселення Ремчиці.

     В цьому році селу виповнилося 461 рік. На території населеного пункту знаходиться пам’ятка архітектури – Церква Різдва Богородиці 1767 року. На території села Ремчиці розташовані ЗОШ І-ІІІст., ФАП , адмінприміщення сільської ради , ДНЗ “Сонечко” , клуб, бібліотека , СТО.

     21 вересня в рамках святкування свята села та храмового свята були проведені спортивні змагання , святковий концерт, богослужіння в храмі.22 вересня – День партизанської слави

     Сьогодні з нагоди Дня партизанської слави в місті Сарни відбувся мітинг та покладання квітів до Меморіалу військової слави за участю голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука,  керуючого справами районної ради Вячеслава Шимка, військовослужбовців, громадськості міста.
     У своєму виступі голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук  подякував учасникам партизанського руху, які своєю хоробрістю і героїзмом відстояли рідну землю. «Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від нацистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях» - сказав Ярослав Володимирович.
     Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про героїв-партизан, які загинули за визволення   України.