Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Вер 2018

Вересень 28th

На Сарненщині відбувся флешмоб до Дня усиновлення

     Ось уже десять років поспіль щороку 30 вересня, відкинувши всі турботи і проблеми та забувши про буденність, ми з вами святкуємо день любові, милосердя і добра – День усиновлення. Мабуть, не випадково це свято щороку в Україні відзначається у день християнського свята Віри, Надії та Любові, адже головне, що ми повинні дарувати нашим дітям, – це доброта і любов.

     Сьогодні, з нагоди Дня усиновлення, на центральній площі міста відбувся флешмоб за участю сімей опікунів/піклувальників, усиновителів, що проживають на території Сарненського району, працівників служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, учнів навчальних закладів міста, жителів міста та представників ЗМІ.

     Мета флешмобу - це привернення уваги до дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання стереотипів та інформування громадян про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення.

     Під час заходу вихованці Сарненської приватної дитячої хореографічної школи Сергія Галушка подарували усім присутнім свій чудовий виступ. 


У Сарнах відбулися урочистості з нагоди Дня вихователя та всіх дошкільних працівників

     27 вересня у міському будинку культури «Залізничник» відбулися урочистості з нагоди Дня вихователя та всіх дошкільних працівників. 

     На  заході були  були присутні голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов, Сарненський міський голова Світлана Усик, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Коркош, депутат Рівненської обласної ради Ксенія Павловська, керівники комунальних служб, керівники та представники ДНЗ міста, гості свята.

     Голова Сарненської районної ради від себе особисто та від імені голови Сарненської райдержадміністрації привітав із професійним святом працівників дошкільних закладів міста  та  відзначив спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради окремих працівників дошкільних навчальних закладів міста, висловивши слова вдячності на їхню адресу.

     Урочистості продовжились концертною програмою, під час якої  всіх присутніх порадували танцями, співами та акторською майстерністю аматори художньої самодіяльності МБК «Залізничник» під керівництвом Галини Куришко та Сергія Галушка


30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек

       Шановні бібліотекарі!

     Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек.                 
     Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

     Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

     Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

     Бажаю Вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

 
Ярослав Яковчук,
голова райдержадміністрації


Вересень 27th

Запрошуємо усіх бажаючих!

 Фестиваль української музики в Сарнах: «Твоя Країна fest» 

Детальніше за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/mip-29-veresnya-festival-ukrayinskoyi-muziki-tvoya-krayina-fest-projde-bilya-kordonu-z-bilorussyu27 вересня – День вихователя і всіх дошкільних працівників

     Шановні працівники дошкільних закладів району!

     Щиро вітаю Вас з професійним святом. Ця професія вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і безмежної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку життя – непросте завдання, але той фундамент, який закладається в перші роки, служить опорою і в майбутньому.
     Вітаю зi святом всіх працівників дошкільних установ, які віддають щоденно тепло своїх сердець дітям! Впевнений, що Ваші доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день Ваших вихованців в день радості та щастя.

     Міцного Вам здоров’я, родинного благополуччя, любові, здійснення мрій та успіхів у Вашій роботі!

 
 
Ярослав Яковчук,
голова райдержадміністрації 


ОГОЛОШЕННЯ

     28 вересня 2018 року о 15 год. 00 хв. на площі міста Сарни відбудеться флешмоб до Дня усиновлення.

     Запрошуються всі, кому не байдужа доля дітей, а також сім’ї опікунів/піклувальників, усиновителів, що проживають на території Сарненського району.

                                                                                            

Служба у справах дітей
Сарненської райдержадміністрації
 

    Вересень 26th

На Сарненщині відзначили матерів-героїнь

  Сьогодні, в райдержадміністрації відбулось урочисте  нагородження багатодітних жінок нашого району, які відповідно Указу Президента України за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку отримали Почесне звання України «Мати-героїня».

     Заслужені нагороди та квіти матерям-героїням вручили голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук та голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов.

     Вітаючи матерів-героїнь з присвоєнням почесного звання України «Мати-героїня»,  голова райдержадміністрації  зазначив, що Сарненський район займає лідируючі позиції за показниками народжуваності в області.

     «Ці державні нагороди є визнанням материнської самовідданості, наполегливої та кропіткої праці та любові, які вони вкладають у виховання своїх дітей, не шкодуючи здоров’я, часу, недоспаних ночей та переживань. Низький уклін Вам, матері – берегині нашого краю!» - наголосив Ярослав Яковчук.

     Щирі слова привітань багатодітним жінкам Сарненщини висловив також голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов.

     На завершення заходу працівники культури подарували музичні вітання усім присутнім на заході.Сергій Савчук: Енергоефективність як ключ до конкурентоздатності обговорили із представниками промислових підприємств

     Механізм стимулювання підприємств до енергоефективності, розроблений Держенергоефективності спільно з Українсько-данським енергетичним центром, розглянув Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками великого, середнього та малого бізнесу, а також ВРУ, Мінекономрозвитку, УСПП, ICCUkraine, експертами.

     «В основі механізму, який ми пропонуємо, лежить принцип співфінансування, який у програмі «теплих кредитів» вже добре себе зарекомендував», - розповів С.Савчук.
     За цим механізмом передбачається, що підприємство зможе взяти у банку кредит на реалізацію енергоефективних і «зелених» проектів.      Досягнувши економії енергоспоживання, компанія отримає компенсацію від держави.
     При цьому кошти для підтримкипідприємств мають накопичуватися у спеціальному фонді держбюджету.
     У ході активної та конструктивної дискусії учасники дійшли згоди щодо проведення всебічного аналізу переваг розробленого механізму, а такожйого впливу на економіку.
Заплановано проведення низки нарад із представниками промисловості та громадськості, щоб врахувати різні слушні пропозиції та підготувати ефективний механізм на користь країні.


Держенергоефективності оприлюднило середньозважені тарифи на тепло з газу для розрахунку тарифів виробникам теплової енергії з а

     На виконання вимог статті 20 Закону України «Про теплопостачання» Держенергоефективності оприлюднює розраховані середньозважені тарифина теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб населення та бюджетних установ, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії.

     Відповідно до цих розрахунків органи місцевого самоврядування можуть встановлювати підприємствам тарифи на теплову енергію з відновлюваних джерел на рівні 90% від оприлюднених середньозважених тарифів.
     Нагадуємо, що Законом України від 21.03.2017 № 1959-19 щодо стимулювання виробництва тепла з відновлюваних джерел запроваджено спрощену та прозору процедуру встановлення тарифів на тепло «не з газу».
 
     Маючи гарантований на законодавчому рівні тариф, інвестор може заздалегідь визначити рентабельність проекту і залучити кредитні та інвестиційні кошти.
     Середньозважені тарифи від 25.09.2018 можна завантажити за посиланням:http://saee.gov.ua/sites/default/files/Taryfy_25_09_2018.pdf.


ЕКО-трансформація промислових підприємств – можливість оптимізувати енергетичні витрати та стати більш конкурентоздатними

     На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на прес-конференції в ІА «Українські новини» у рамках проекту «ЕКО-трансформація-2018».

     Розповідаючи про державну політику у зазначених сферах, С.Савчук акцентував увагу мас-медіа та підприємств на тому, що проекти «чистої» енергетики дають цілу низку можливостей, зокрема:
     скоротити енергоспоживання та оптимізувати витрати;
     зменшити шкідливі викиди;
     забезпечити власну потребу в енергії;
     заробити на «чистій» енергії;
     ефективно утилізувати відходи;
     стати більш конкурентоздатним на ринку.
     «За останні 4 роки ми впровадили ефективне стимулююче законодавство у цих сферах. Бізнес все активніше впроваджує проекти, а банки (наприклад, ЄБРР, Укргазбанк) надають фінансування», - запевнив Голова.
     Цікавим форматом реалізації проектів для бізнесу може бути ЕСКО. За кілька років активної роботи над цим механізмом у бюджетній сферіє вже близько 200 укладених ЕСКО-контрактів на загальну суму майже 200 млн гривень.
Наприклад, 4 насосні станції, які належать Держводагентству, буде модернізовано за кошти ЕСКО-інвесторів. Окрім модернізованого обладнання, економія бюджетних коштів складе до 310 тис. грн у рік під час дії договорів, а після їх завершення – більше 3 млн грн щороку.
     Окремо С.Савчук розповів про систему аукціонів, яку планується запровадити, та нові «правила гри» для бізнесу. При цьому у пріоритеті держави – стимулювати виробництво енергії з біомаси та біогазу. Тому Агентство із партнерами опрацьовуєпитання збереження «зеленого» тарифу у цій сфері.