Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Черв 13, 2018

Соціально-економічне становище Сарненського району за січень–квітень 2018 року

  Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 квітня 2018р. становила 104,5 тис. осіб. Упродовж січня–березня 2018р. чисельність населення зросла на 96 осіб.

Порівняно із січнем–березнем 2017р. обсяг природного приросту зменшився на 26 осіб.

Кількість живонароджених у січні–березні 2018р. становила 364 особи, померлих – 295 осіб.

 

Зайнятість та безробіття

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в Державній службі зайнятості району, на кінець квітня 2018р. становила 1065 осіб. У загальній кількості безробітних 74,8% – особи, які проживають у сільській місцевості, 57,8% – жінки, 40,7% – молодь у віці до 35 років.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Державної служби зайнятості, на кінець квітня 2018р. становила 107. При цьому навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію складало 10 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у квітні 2018р. становив 1935 грн, що дорівнює 52% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

 

Оплата праці та соціально-трудові відносини

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у I кварталі 2018р. становила 6274 грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), що в 1,7 раза вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Порівняно з I кварталом 2017р. рівень заробітної плати збільшився на 23,4%.

Розмір заробітної плати по району у I кварталі 2018р. на 7,4%, або на 503 грн, не досягав середньообласного рівня (6777 грн).За рік безвізу – понад 157 тисяч закордонних паспортів

  

    За перший рік безвізу з ЄС жителі Рівненщини оформили понад 157 тисяч закордонних біометричних паспортів. Про це повідомляють з управління Державної міграційної служби у Рівненській області. З прийняттям безвізу кількість бажаючих безперешкодно перетинати кордон з «біометрикою» зросла вдвічі. Адже до того в області щороку виготовляли близько 70 тисяч документів за рік. Нині ж попит на документи не зменшується. Загалом в середньому щодня жителям області виготовляється півтисячі документів.
    Нагадаємо, рік тому офіційно запрацював режим безвізового в’їзду для громадян України до країн Євросоюзу, за винятком Великої Британії та Ірландії і включаючи чотири держави Шенгенської зони – Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Тож українці, які мають біометричний паспорт, отримали можливість подорожувати за кордон без отримання візи.

 


За державні кошти на Рівненщині реалізують два патріотичні проекти

 

    Молодіжний історично-пошуковий табір «Повстанські ночі» та освітньо-розважальний захід «Знай наших». Такі два молодіжні проекти стали переможцями у конкурсі проектів міжнародних і всеукраїнських заходів із національно-патріотичного виховання у 2018 році.
Автором обох задумів є громадська організація «Фонд молодіжних ініціатив «Крила» спільно з Творчою Спільнотою «Добродій». На реалізацію цих заходів спрямують 420 тисяч гривень з державного бюджету. До слова, крім рівненських пропозицій схвалення отримали ще 28 задумів з інших областей України.
    Так, історично-пошуковий табір  «Повстанські ночі» присвячений 110-й річниці з дня народження   головнокомандувача  УПА «Поліська січ»  Тараса Бульби–Боровця. Під час його реалізації учасники проводитимуть дослідницько–пошукові роботи на території Корецького та Березнівського району. Встановлюватимуть місця військових поховань, зокрема вояків УПА,  військовополонених та мирного населення під час ІІ Світової війни та впорядковуватимуть їх могили. Також фіксуватимуть наслідки нацистських каральних операцій по знищенню населених пунктів Рівненщини.В райдержадміністрації відбулася нарада з орендарями водойм району

     12 червня в райдержадміністрації відбулася нарада з орендарями водойм Сарненського району, під керівництвом першого заступника райдержадміністрації Івана Назарця. На нараді було обговорено питання щодо облаштування місць відпочинку  населення на водних об’єктах.
     За результатами обміну думок і пропозицій,  вирішили рекомендувати орендарям забезпечити дотримання вимог охорони життя людей на водних об’єктах.


В Україні створено 705 об’єднаних громад, і процес набиратиме обертів, – Глава Уряду

     В Україні створено 705 об’єднаних територіальних громад і надалі цей  процес набиратиме обертів, адже об’єднання – це новий рівень розв’язання нагальних питань, які турбують людей. Про це в ефірі «5» каналу сказав  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
    «Важливо усвідомлення  людьми цінності об’єднання – при збереженні сіл та самобутності. Це дає  можливість вийти на новий рівень розв’язання питань, які людей цікавлять  – освіти, охорона здоров’я, дороги тощо. Ми, як держава, допомагаємо», -  сказав Прем’єр-міністр.
     Він наголосив, що процес об’єднання пришвидшує розвиток території. «Сьогодні створено 705 громад. В 2014 році мені закидали, що цього ніколи не буде. А сьогодні ми бачимо результат», - зазначив Володимир Гройсман.