Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Квіт 5, 2018

Глава держави: Децентралізація - питання цивілізаційного вибору та складова євроатлантичного курсу України

     Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу нашої держави. Про це сказав Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під час робочої поїздки до Вінницької області.
   «Це (децентралізація - Ред.) питання цивілізаційного вибору, політичної культури, і, якщо хочете національної безпеки національної безпеки», - підкреслив Петро Порошенко. «Погляньмо на це із досить несподіваного ракурсу, з точки зору євроатлантичної інтеграції. Ну, здавалося б, де децентралізація, а де НАТО? І як вона може бути пов’язана з нашим майбутнім членством в Північноатлантичному альянсі? Тим не менше, у Річній національній програмі під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік, яку я своїм Указом затвердив тиждень тому, один із ключових розділів присвячений децентралізації», - зазначив Глава держави.
    Він додав: «Тобто, децентралізація в Україні стала частиною наших міжнародних зобов’язань. Чому? Тому, що реалізація стратегічного курсу держави на вступ до НАТО вимагає не тільки модернізації Збройних Сил, що ми надзвичайно ефективно зробили за ці чотири роки, побудувавши нову армію, нові ЗСУ». За словами Президента, модернізації потребує і прагнення держави жити згідно з демократичними принципами, поважати права й свободи громадянина. «Ще раз наголошую, що децентралізація наближає владу до людини, скорочує час для прийняття і реалізації рішень», - сказав він.


Відбувся практикум-тренінг щодо підготовки комплексних програм енергоефективності

     Сьогодні в Сарненській райдержадміністрації відбувся практикум-тренінг щодо порядку розроблення та основних вимог комплексних програм енергоефективності на 2018-2025 роки.

     У заході взяли участь представники структурних підрозділів Рівненської облдержадміністрації, Сарненської, Зарічненської, Дубровицької, Рокитнівської, Володимирецької, Березнівської, Костопільської райдержадміністрацій, Локницької, Висоцької, Миляцької, Клесівської, Деражненської, Пісківської, Малолюбашинської, Немовицької та Вараської   ОТГ, а також керівники комунальних підприємств.

     Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської облдержадміністрації Валерій Гуз ознайомив учасників практикуму-тренінгу з особливостями розробки програм енергоефективності, термінами їх розробки та втілення і наголосив на необхідності дотримання основних вимог під час підготовки таких програм.

     У ході заходу його учасники отримали багато важливої інформації, яку згодом зможуть застосувати на практиці.