Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Квіт 12, 2018

Що робити, якщо у медзакладі відмовили у підписанні декларації

  Що робити, якщо у медзакладівідмовили у підписаннідекларації

З початком кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у деяких закладах первинної медичної допомоги зафіксовані порушення права пацієнтів на вільний вибір лікаря. Нагадуємо, що відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я або всі лікарі медзакладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

 

ВІДМОВА ЧЕРЕЗ МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ

Ви не мусите обирати лікаря та медзаклад за місцем реєстрації.
Що робити, якщо в медзакладі вас переконують у зворотньому?

1. Перш за все подумайте, чи не варто обрати інший медичний заклад, в якому не будуть намагатися порушувати ваші права, встановлені законом.

2. Процитуйте лікарю «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», затверджений  Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018 року. Саме цей документ регламентує проце свибору лікаря, подання та припинення дії декларації з вибору лікаря:

«Пункт II. 1. Пацієнт (йогозаконнийпредставник) має право обрати лікаря, якийнадає ПМД, незалежновідзареєстрованогомісцяпроживання», - йдеться у Порядку.

3. Зверніться за роз’ясненнями до головного лікаря.Сарненський ЦПМСД приєднався до загальнонаціональної кампанії

     На Рівненщині, як і по всій Україні, розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім`ї»

     Це означає, що жителі області можуть обрати свого сімейного лікаря (для дорослих та дітей), педіатра (для дітей) або терапевта (для дорослих) без прив’язки до місця своєї реєстрації.

     Старт кампанії не означає, що кожен українець повинен терміново підписати декларацію з лікарем. Кампанія є безстроковою та розгортатиметься поступово. Кінцевого терміну підписання декларацій немає.

     Обрати свого лікаря встигнуть усі. Міністерство охорони здоров’я рекомендує не відкладати це на кінець року. Головне, щоб кожен обрав лікаря, якому довіряє, і під час наступного візиту підписав з ним декларацію.
Наразі на Рівненщині триває підключення закладів первинної допомоги до електронної системи охорони здоров’я.

     Інформація про діяльність Сарненського ЦПМСД розміщена у розділі «Охорона здоров’я».