Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Квіт 11, 2018

У Сарненській районній державній адміністрації відбувся І тур щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”

     Сьогодні в Сарненській районній державній адміністрації проходив перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» серед державних службовців апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації. Конкурс проходив у двох номінаціях: «Кращий керівник» та «Кращий спеціаліст».
   Метою проведення Конкурсу є зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців, а також виявлення та заохочення найбільш професійно підготовлених працівників, які успішно та ініціативно виконують службові обов'язки, мають організаторські здібності, що ґрунтуються на сучасних знаннях.
   Цього року учасники виконували завдання із комплексного тестування на знання Конституції України, нового законодавства про державну службу та запобігання і протидію корупції, а також специфіки функціональних повноважень державного органу та посадових обов’язків державного службовця. Практична частина Конкурсу передбачала ситуаційні завдання щодо складання ділового документу та володіння учасниками конкурсу сучасних комп’ютерних технологій. Організаційний комітет розгляне матеріали і затвердить результати виконання конкурсних завдань учасниками та визначить переможців І туру Конкурсу серед працівників апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації у номінаціях “Кращий керівник” та “Кращий спеціаліст”.


Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території

1. Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за № 927/11207, та ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень».
Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 лютого 2014 року № 56.
2. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
3. Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно, здійснюється органом місцевого самоврядування.
4. Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
5. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).Інформація щодо проведення місячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів району відповідно до доручення голови райдержадміністрації від 14.03.2018 № 01/14/09-193/18

  Пунктом 2 доручення голови райдержадміністрації рекомендовано виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад в межах повноважень на підпорядкованих територіях:

- здійснити невідкладні заходи з прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань, вулиць, доріг, тротуарів та велосипедних доріжок, зупинок транспорту, забезпечення очищення від сміття берегів водойм;

- провести упорядкування сміттєзвалищ твердих побутових відходів із забезпеченням оновлення даних в паспортах місць видалення відходів у відповідності до діючого законодавства;

- вжити заходів з ліквідації несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ відходів, стихійних смітників у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів, зонах відпочинку, на берегах водойм.

Питання проведення місячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів розглянуто на засіданнях виконавчих комітетів місцевих ради, за результатами видані розпорядження, доручення голів місцевих рад та розроблені відповідні заходи.

Органами місцевого самоврядування проводяться заходи по упорядкуванню кладовищ, а саме упорядковано:  Коростською сільською радою – 1 кладовище; Люхчанською сільською радою – 1 кладовище; Любиковицькою сільською радою - 3 кладовища, Стрільською сільською радою – 1 кладовище. Також роботи розпочаті по інших населених пунктах району.

Органами місцевого самоврядування виявляються несанкціоновані сміттєзвалища, станом на 28.03.2018 виявлені та ліквідовані на території В.Вербчанської, Костянтинівської, Кузьмівської сільських рад, а також розпочаті роботи по їх ліквідації на території Селищенської сільської ради.Тарифи на житлово-комунальні послуги по Сарненському району станом на 01.04.2018

  

Назва підприємства

Вид діяльності (тепло- водопостачання та водовідведення, утримання будинків, вивезення ТПВ)

Орган місцевого самоврядув., якийвстановив тариф

№ і дата рішення про встановлення тарифівЗвернення Президента з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських таборів

    Дорогий український народе!
  Сьогодні ми вшановуємо життєвий подвиг наших співвітчизників, які у трагічні часи Другої світової війни зазнали неймовірних жахів нацистських переслідувань, та пам’ять мільйонів людей, безневинно убитих у гітлерівських концентраційних таборах та в’язницях.
   Сучасному поколінню важко усвідомити, як маніакальні ідеї світового панування свого часу запаморочили масову свідомість аж настільки, що спричинили планомірне, холоднокровне вбивство мирних жителів Європи.
   У тій спустошливій війні наш народ має свій, на жаль, дуже великий скорботний рахунок. Вічна пам’ять усім нашим загиблим землякам. Долаючи біль минулого, ми прагнемо миру та глибокого осмислення уроків тієї світової трагедії, аби разом з іншими цивілізованими націями не допустити нічого подібного у майбутньому. Низько вклоняюся перед героями і мучениками війни. Бажаю усім вам, шановні співвітчизники, миру та усіляких гараздів.
   Слава Україні!
 


11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

    Щороку, 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів.  Він приурочений події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у  Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.  Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» – голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання.
    Сьогодні в рамках відзначення цієї пам’ятної та трагічної дати, учні Сарненської гімназії відвідали колишню бранку нацистських концтаборів Віру Царук. Вони привітали пані Віру з 73-ю річницею визволення в’язнів з концтаборів та вручили подарунки. На завершення Віра Олександрівна  поділилася з учнями   спогадами про трагічні події Другої Світової війни. Чисте довкілля – відповідальність кожного з нас!

     Потрапляючи на сміттєзвалища, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа невзмозі їх дуже швидко самостійно переробити. Наприклад: папір переробляється 2 – 3 роки; консервна банка – 120 – 150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років. В першу чергу довкілля забруднює фільтрат – це отруйна рідина, яка проходить через усе звалище та несе із собою у підземні води забруднюючі речовини, які в свою чергу потрапляють до нас через колодязі, продукти рослинного і тваринного походження, тощо.

    З 01 січня 2018 року Україну зобов’язали сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

     Слід пам’ятати, що відповідальність за чистоту населеного пункту несе кожен громадянин. Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, прикладемо власні зусилля для збереження навколишнього природного середовища – ми будемо мати «чисте повітря», а наші діти майбутнє.