Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Бер 13, 2018

Соціально-економічне становище Сарненського району за січень 2018 року

  Соціально-економічне становище Сарненського району

у січні 2018 року

 
Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 січня 2018р. становила 104,3 тис. осіб. Упродовж 2017р. чисельність населення збільшилася на 289 осіб.

Порівняно із 2016р. обсяг природного приросту зменшився на 168 осіб.

Кількість живонароджених у 2017р. становила 1615 осіб, померлих – 1136 осіб.

 

Зайнятість та безробіття

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в Державній службі зайнятості району, на кінець січня 2018р. становила 1102 особи. У загальній кількості безробітних 74,1% – особи, які проживають у сільській місцевості, 53,6% – жінки, 39,9% – молодь у віці до 35 років.

Кількість вільних робочих місць, заявлених роботодавцями до Державної служби зайнятості, на кінець січня 2018р. становила 80. При цьому навантаження зареєстрованих безробітних на одне вільне робоче місце, вакантну посаду складало 14 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у січні 2018р. становив 1954 грн, що дорівнює 52,5% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (у січні 2018р. – 3723 грн).

 

Оплата праці та соціально-трудові відносини

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у IV кварталі 2017р. становила 6026 грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), що в 1,9 раза вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (у грудні 2017р. – 3200 грн).

В ліцеї «Лідер» відбувся тренінг по програмі «Демократична школа»

    13 березня в Сарненському районному ліцеї «Лідер»  відбулася чергова зустріч з тренерами Всеукраїнської програми "Демократична школа" Оксаною Салівончик та Андрієм Вишняком за участю заступника голови райдержадміністрації Наталії Параниці.
     Програму реалізовує Європейський центр ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки реформ середньої освіти в Україні. Програма фінансується МЗС Норвегії. Програма спрямована на поглиблення культури демократії й розвиток громадянських компетентностей через демократичні зміни у школі у відповідності до концепції Нової української школи та нового Закону "про освіту" України. Вона спрямована на підтримку демократизації та децентралізації середньої освіти в Україні, пропагування принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства, прав людини та розбудову мережевих зв’язків між школами різних регіонів країни. 
    В рамках тренінгу учасники були поділені на чотири групи: адміністрація закладу, вчителі, учні, громадськість та намагалися здійснити експертну оцінку стану демократизації у навчальному закладі. Це в групах викликало жваве обговорення і дало можливість всім учасникам навчально-виховного процесу почути думку один-одного і обговорити основні шляхи демократизації освітньої установи.

 «Червона бинда» достойно представила Сарненщину на фестивалі-конкурсі стрілецької пісні

     З 09 по 11 березня 2018 року в рамках відзначення у Закарпатському краї 79-ї річниці проголошення Карпатської України у м.Хуст Закарпатської області проходив ІХ-ий відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні "Красне поле".

     Мета фестивалю – популяризація творів національно-патріотичного характеру та творів, які оспівують славетні подвиги українського народу, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю, його історичного минулого, виявлення молодих і талановитих виконавців.

     Виступи оцінювало компетентне журі у складі: голови – Петра Андрійчука, професора, завідувача кафедри інструментально-виконавського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, художнього керівника Заслуженого ансамблю пісні і танцю «Дарничанка», заслуженого працівника культури України; Ігоря Білика – композитора-виконавця; Володимира Волонтира – директора Мукачівської хорової школи для хлопчиків та юнаків, заслуженого діяча мистецтв України; Ганни Дрогальчук – директора Обласного організаційно-методичного центру культури; Петра Матія – артиста Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, народного артиста України; Івана Мішка – викладача хорових дисциплін Сокирницької дитячої школи мистецтв, керівника хору працівників культури Хустського району; Наталії Петій-Потапчук – в.о. директора – художнього керівника Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, доцента, заслуженого працівника культури України.

     Загалом до участі у фестивалі-конкурсі  подано 41 заявка, загальна кількість учасників – 408, із 9 областей України (Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Чернівецької, Хмельницької).

     Сарненщину представили народне аматорське вокальне тріо «Червона бинда» комунального закладу «Сарненський районний будинок культури» Рівненської області у складі: Сергія Гаврилюка, Любові Сороки та Яни Куришко-Шаргар.

     Виступ колективу вразив компетентних членів журі та отримав Диплом лауреата Першого ступеня. Голова журі Петро Андрійчук запросив вокальне тріо до участі у конкурсі, що відбудеться у місті Кривий Ріг вже в травні, а також наголосив на тому, що даний колектив стане окрасою на фестивалях усіх рівнів, як на території України, так і за її межами. 

 
 
     На фото: Тріо «Червона бинда» та голова журі – Петро Андрійчук.