Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лют 6, 2018

До списку «Доступних ліків» додано 41 новий препарат

  Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.  
   До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 198 препаратів та 43 виробники. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт.
    У порівнянні з попереднім реєстром стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.
    Перелік препаратів програми «Доступні ліки», зокрема, включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.
   Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» почала діяти у квітні 2017 року.
   Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.


Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–листопаді 2017 року

  Демографічна ситуація та соціальний захист

Чисельність наявного населення району, за оцінкою, на 1 листопада 2017р. становила 104,3 тис. осіб. Упродовж січня–жовтня 2017р. чисельність населення збільшилася на 270 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення склало 3,1 особи.

У січні–жовтні 2017р. рівень природного приросту становив 4,8 особи в розрахунку на 1000 наявного населення.

Народжуваність склала 15,7 живонароджених у розрахунку на 1000 наявного населення, а смертність – 10,9 померлих на 1000 наявного населення.

У січні–листопаді 2017р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 13,8 тис. домогосподарств, що становило 92% загальної кількості домогосподарств, які звернулися за ними, з них у сільській місцевості – 6,1 тис. домогосподарств.

Загальна сума призначених субсидій у січні–листопаді 2017р. склала 6,3 млн.грн, у т.ч. у сільській місцевості – 3 млн.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у листопаді 2017р. становив 273 грн.

Крім того, 2,5 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива на загальну суму 7,3 млн.грн, з них у сільській місцевості – 2,3 тис. домогосподарств на загальну суму 6,8 млн.грн.

Середній розмір призначеної у листопаді 2017р. субсидії цього виду на одне домогосподарство склав 3265 грн.

У січні–листопаді 2017р. населенням району сплачено за житлово-комунальні послуги 46,2 млн.грн. Нараховано населенню за житлово-комунальні послуги 55,7 млн.грн, рівень оплати наданих послуг становив 83%.

 

Зайнятість та безробіттяІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИКОНАННЯ ПЛАНУ РОБОТИ САРНЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 2017 РІК

  На виконання плану роботи райдержадміністрації у 2017 році:

 

Відділом організаційної роботи та зв’язків з громадськістю апарату  райдержадміністрації здійснювався контроль за виконанням документів органів влади вищого рівня, доручень та розпоряджень голови райдержадміністрації. Підготовлені  необхідні інформації на вимогу облдержадміністрації. Зокрема, надано щомісячні дані щодо порядку проведення засідань колегій та основних районних заходів, щотижневу інформацію щодо системного моніторингу виконання плану основних заходів в райдержадміністрації.

Забезпечено організаційну підготовку проведення засідань колегії райдержадміністрації 26 січня, 23 лютого, 03 березня, 27 квітня, 08 червня,
11 липня, 08 серпня, 05 вересня, 04 жовтня, 01 листопада, 23 листопада та
26 грудня 2017 року.

Здійснюючи контроль за виконанням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади були проведені комплексні перевірки діяльності виконавчих комітетів та організовані виїзні засідання колегії на територіях Сарненської міської, Зносицької, Тинненської, Люхчанської, Стрільської, Селищенської сільських рад.   Результати перевірок були розглянуті на засіданнях колегії райдержадміністрації та нарадах з керівниками територіальних громад району.

         Впродовж 2017 року проведено 17 нарад за участю міського, селищних, сільських голів та семінарів-навчань з посадовими особами місцевого самоврядування, на яких розглядались питання економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування.Адміністративно-територіальний розподіл

  

№ з/п
Територіальні громади та населені пункти в них
1.
Сарнеська міська рада
1.1
м.Сарни
2.
Клесівська об’єднана територіальна громада
2.1
смт Клесів
2.2
с.Клесів
2.3
с.Пугач
2.4
с.Карпилівка


Інформація за 2017 рік

ПОБУТ

На сьогоднішній день на території району функціонує 147 об’єктів побутового обслуговування населення (в це число не входять заклади медичного спрямування), з них 36 об’єктів функціонує у сільській місцевості. Кількість зайнятих у сфері побутового обслуговування становить 467 осіб.

Протягом січня-грудень 2017 року на території району відкрито чотирнадцять закладів побутового обслуговування населення (з них майстерня по ремонту техніки «В ремонті», авто мийка, оздоровчо-відпочинковий центр «S-Club», торгово-спортивний оздоровчий комплекс «Дельфін», станція технічного обслуговування «Сарни Трак Сервіс», манікюрний кабінет «Естель», кабінет надання косметичних послуг «For you» та пункт шино-монтажу в м.Сарни, по одній станції технічного обслуговування «СТО» в с.Селище та с.Немовичі, перукарня в с.Зносичі та швейна майстерня «Елегант» в с.Тутовичі, а також по одному офісу з перевезення вантажів «Нова пошта» в с.Вири і смт.Клесів).

Найбільш розгалуженою сфера побутового обслуговування населення є в м.Сарни – це 111 об`єктів, що становить 75,5% від загальної кількості побуту, що діє на території району. На території Степанської селищної ради функціонує 10 об`єктів побуту (6,8%), Клесівської та Немовицької об`єднаної громади – по 6 об`єктів (по 4,8%), на території В.Вербчанської та Тутовицької сільської ради по три заклади побуту (по 2,0%), Ремчицької та Вирівської сілких радах по два об`єкта (по 1,4%), та по одному закладу побуту налічується на території Стрільської, Любиковицької, Селищенської та Костянтинівської сільських рад. Наразі відсутні заклади побуту в шести місцевих радах – Кам`яне-Случанська, Коростська, Кузьмівська, Люхчанська, Кричильська та Чудельська сільські ради.Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

  07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри), або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб, такі як: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у том числі й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Центри отримали нові повноваження щодо роботи із цією категорією, які полягають у:2018.02 - Розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом минулого року

Сарненська ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:
– зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;
– мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2018 року в податковій інспекції за місцем реєстрації.
Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:
– при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;
– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
– при отриманні іноземних доходів;
- при отриманні спадщини, чи подарунків від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
– в інших випадках, передбачених законодавством.
Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центри обслуговування платників, або ж у відділення ДПІ, що є у кожному з районних центрів. Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.
Зразки Декларації про майновий стан і доходи та Розрахунків податкових зобов‘язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору розміщено за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-20182018.02 - До уваги платників єдиного податку!

З 01 січня 2018 року ставка єдиного податку для платників 1 групи 176,2 грн., для платників 2 групи 744,60 грн.
Сарненська ОДПІ2018.02 - Проведено нараду з відповідальними за реєстрацію випускників закладів освіти для проходження ДПА у формі ЗНО

2 лютого 2018 року в актовій залі відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА проведено нараду з відповідальними за реєстрацію випускників закладів освіти для проходження ДПА у формі ЗНО.
Івашина О.В., відповідальна за проведення ЗНО в районі, наголосила, що реєстрація для участі у цьогорічному зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого і триватиме до 19 березня, зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 2 квітня.
Основна сесія ЗНО відбудеться з 22 травня до 13 червня.
Спільно з учасниками наради розглянули основні кроки заповнення реєстраційної картки випускника на сайті УЦОЯО та правильність формування комплектів документів необхідних для реєстрації.
Оксана Василівна зауважила, що результатом успішної реєстрації, буде отримання від Львівського регіонального центру сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеню і реєстраційного повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються.
Найсуттєвішими нововведеннями у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році стали:
• запровадження ДПА з української мови у формі ЗНО для учнів (студентів) закладів професійної та вищої освіти;
• визначення результатів ДПА з іноземних мов за двома рівнями (стандарт і профільний);
• запровадження перевірки розуміння мови на слух у тестах з іноземних мов;
• апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.2018.02 - Круглий стіл у Вирівський ЗОШ І-ІІІ ступенів

1 лютого 2018 року у Вирівський ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений круглий стіл з учнями, вчителями, батьками закладу щодо покращення результатів рівня навчальних досягнень учнів та підготовки до ДПА у формі ЗНО.
У роботі взяли участь завідувач Сарненського районного методичного кабінету Андрощук Л.О. та методист РМК Івашина О.В.
Адміністрація закладу освіти детально проаналізувала результати навчальних досягнень учнів 11- х класів за І семестр 2017-2018 навчального року. Педагоги закладу нагадали присутнім про основні особливості сертифікаційних робіт. Практичний психолог надала поради по психологічній підтримці дітей в період підготовки до ДПА у формі ЗНО їхніми батьками.
Методист РМК Івашина О.В. довела до відома присутніх процедуру реєстрації та проходження ЗНО, відповіла на запитання присутніх.
Завідувач РМК Андрощук Л.О. увагу звернула увагу на основні заходи щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та нагадала про відповідальність, в тому числі і батьків, за результати навчальних досягнень учнів.