Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лют 12, 2018

Демографічна ситуація та соціальний захист

Чисельність наявного населення району, за оцінкою, на 1 грудня 2017р. становила 104,3 тис. осіб. Упродовж січня–листопада 2017р. чисельність населення збільшилася на 278 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення становило 2,9 особи.
У січні–листопаді 2017р. рівень природного приросту склав 4,9 особи в розрахунку на 1000 наявного населення.
Народжуваність становила 15,7 живонароджених у розрахунку на 1000 наявного населення, а смертність – 10,8 померлих на 1000 наявного населення.
У 2017р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 14,1 тис. домогосподарств, що становило 93% загальної кількості домогосподарств, які звернулися за ними, з них у сільській місцевості – 6,3 тис. домогосподарств.
Загальна сума призначених субсидій у 2017р. склала 6,5 млн.грн, у т.ч. у сільській місцевості – 3,1 млн.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у грудні 2017р. становив 669 грн.
Крім того, 2,5 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива на загальну суму 7,5 млн.грн, з них у сільській місцевості – 2,3 тис. домогосподарств на загальну суму 6,9 млн.грн. Середній розмір призначеної у грудні 2017р. субсидії цього виду на одне домогосподарство склав 2955 грн.
У 2017р. населенням району сплачено за житлово-комунальні послуги 54,8 млн.грн. Нараховано населенню за житлово-комунальні послуги 56,8 млн.грн, рівень оплати наданих послуг становив 96,5%.

Відділ статистики в Сарненському районіСільське господарство

Аграрними підприємствами району під урожай 2017р. сільськогосподарські культури було посіяно на площі 5,6 тис.га, що на 14% менше, ніж у 2016р.
За попередніми даними, валовий збір зернових і зернобобових культур у 2017р. становив 4,5 тис.т (у вазі після доробки), а їх середня врожайність – 15,3 ц з 1 га. Порівняно з 2016р. виробництво зерна зросло на 36,2% (на 1,2 тис.т), що зумовлено збільшенням середньої врожайності з 1 га на 41,7%.
В аграрних підприємствах (крім малих) у 2017р. реалізовано на забій 233 т сільськогосподарських тварин (у живій масі), що на 29,9% менше порівняно з 2016р., вироблено 4,3 тис.т молока (на 4,9% більше).
На 1 січня 2018р. у сільськогосподарських підприємствах (крім малих) загальна кількість великої рогатої худоби становила 2935 голів (на 8,2% більше, ніж на 1 січня 2017р.), у т.ч. корів – 1054 голови (на 5,4% більше); свиней – 661 голову (на 10,2% менше), птиці – 246,5 тис. голів (на 3,7% більше).Правосуддя та злочинність

За повідомленням прокуратури у 2017р. в районі обліковано 768 кримінальних правопорушень, що на 9,1% менше, ніж у 2016р.
Із загального числа зафіксованих правоохоронними органами кримінальних проявів 241 – тяжкий та особливо тяжкий (на 9,4% менше, ніж у 2016р.).
За цей період виявлено 220 осіб, які вчинили злочини.РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ПІДПРИЄМСТВАМИ САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ У 2017 РОЦІ

У 2017р. підприємствами Сарненського району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 920 млн.грн (2,7% від загальнообласного показника). У структурі обсягу реалізації за видами діяльності 62,8% припадає на добувну промисловість і розроблення кар’єрів, 15,5% – на металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устатковання, 10,6% – на виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічну діяльність, 8,2% – на виробництво харчових продуктів, напоїв, 1% – на постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 0,9% – на машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устатковання, 0,7% – на водопостачання, каналізацію, поводження з відходами, 0,1% – на текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів. У розрахунку на одного жителя району протягом 2017р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 8,9 тис.грн, а це одинадцята позиція серед міст і районів області.Семінар-тренінг «Використання технологій Веб 2.0 у педагогічній діяльності вчителя історії»

Удосконалення професійної компетентності вчителя сьогодні не можливе без освоєння і активного використання ним у роботі актуальних інформаційно - комунікаційних технологій. Щоб активізувати роботу вчителів у цьому напрямку, 07 лютого 2018 року у приміщенні кабінету інформатики корпорації "Братерство без кордонів" відбувся семінар-тренінг із теми «Використання технологій Web 2.0 у педагогічній діяльності вчителя історії» за участі завідувача кабінету суспільно-гуманітарних предметів Фурман Віри Костянтинівни і методистів Горницької Оксани та Тимощук Оксани Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Упродовж семінару-тренінгу вчителі зареєструвалися як учасники спільноти «Сервіси Google в освіті», здобули навички створення та зберігання документів на Google-диску, створювали опитувальники шляхом використання Google-форми. Розвинули вміння у побудові стрічок часу, використовуючи сервіс timeline.knightlab.com. Педагоги розвивали креативність та асоціативне мислення створюючи онлайн-колажі та онлайн-пазли.
На завершення учасники заходу виконали рефлексію із застосуванням віртуальної онлайн-дошки Padlet, на якій прикріпили електронні стікери із враженнями від роботи за темою зустрічі.
Підвівши підсумки семінару, Оксана Василівна Івашина, методист РМК звернула увагу на те, що сьогодні є багато різноманітних, корисних для педагогів сервісів у мережі Інтернет та щодня їхня кількість і якість більшає. Тому кожен вчитель повинен активно досліджувати нові, актуальні для освітян програми, сайти та додатки, щоб мати змогу поділитися досвідом їх використання у своїй діяльностіЗасідання Школи молодого психолога та соціального педагога

02.02.2018 на базі КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» відбулося засідання Школи молодого психолога та соціального педагога у формі «круглого столу» з теми «Психолого – педагогічні особливості учнів, які потребують підвищеної уваги».
В процесі роботи молоді фахівці ознайомилися з організацією та змістом роботи з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги.
Третяк Р.Ф., методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, окреслила основні аспекти концепції «Нова українська школа» та ознайомила з наказом «Про запобігання та протидію домашньому насиллю».
Комар М.В., практичний психолог Коростської загальноосвітньої школи I-III ступенів поділилася досвідом роботи з дітьми з підвищеною агресією та тривожністю та презентувала власний творчий портрет.
Сорока В.М., практичний психолог Кричильської загальноосвітньої школи I-III ступенів надала рекомендації по роботі з дітьми з підвищеною гіперактивністю та синдромом дефіциту уваги.
Власюк Л.А. практичний психолог Зносицької загальноосвітньої школи I-III ступенів розкрила поняття тимбілдінгу, історію його виникнення та презентувала практичні вправи.2018.02.08 - Науково-методичні заходи для вчителів англійської мови

6 лютого 2018 року в школах міста Сарни була проведена серія науково-методичних заходів для вчителів англійської мови.
Перша частина програми включала: практичні тренінги на базі Сарненського районного ліцею "Лідер" з теми «Системний підхід до планування збалансованих та змістовних уроків англійської мови, спрямованих на максимальне залучення учнів та забезпечення високого рівня продуктивних навичок»; Сарненської гімназії з теми «Ключові зміни оновлених Навчальних програм з іноземних мов (5-9 класи). Реалізація компетентнісного підходу у викладанні англійської мови: усвідомлене засвоєння матеріалу та діяльнісний підхід як засіб забезпечення високого рівня навченості учнів»; Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім.. Т.Г.Шевченка з теми «Системний підхід до планування збалансованих та змістовних уроків англійської мови, спрямованих на максимальне залучення учнів та забезпечення високого рівня продуктивних навичок», які провів Геннадій Білоус, методист Міжнародного освітньо методичного центру Dinternal Education, сертифікований екзаменатор Pearson Testo fEnglish (PTE), практикуючий викладач (кваліфікація CELTA).
Формат інтерактивних тренінгів включав ефективне запровадження компетентнісного підходу до навчання англійської мови у середній школі.
По закінченню роботи у закладах освіти був проведений районний семінар-практикум для вчителів англійської мови з теми «Успішне формування іншомовної аудитивної компетенції учнів старших класів під час підготовки до ЗНО - 2018 з англійської мови», який провели Ольга Кушмирук, методист відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА, Вікторія Кукла, методист РОІППО, Геннадій Білоус, методист Міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education.Про депутатський запит депутата районної ради Белелі С.О.»

З метою забезпечення належного рівня надання пільг та житлових субсидій жителям Сарненського району стосовно депутатського запиту депутата районної ради Белелі С.О. яке Сарненська районна рада підтримала рішенням від 15 грудня 2017 року № 547 «Про депутатський запит депутата районної ради Белелі С.О.» повідомляємо, що Порядок постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам» визначає механізм надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам особам, які мають право на пільги за соціальною ознакою з придбання твердого та рідкого палива і скрапленого газу відповідно до Законів України та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» у разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджене Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі Положення).
Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням.
Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов`язкового відсотка платежу.На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації №155 від 29.04.2015 «Про районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки»

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації №155 від 29.04.2015 «Про районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2015-2018 роки», зі змінами, повідомляємо, що на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення станом на 02.01.2018 перебуває 447 учасника бойових дій, 1 інвалід війни 2 групи, 5 інвалідів війни 3 групи, 1 учасник війни, які безпосередньо приймали участь в антитерористичній операції, 2 сім’ї загиблих військовослужбовців та одна дитина загиблого військовослужбовця, та користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг: інвалідам війни 100% від норм передбачених чинним законодавством, учасникам бойових дій-75%, сім’ям загиблих – 50%, учасникам війни -50 %. Особи, які проживають у будинках, що не мають центрального, газового опалення мають відповідну пільговій категорії процентну знижку вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню.
За даними районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проведено обстеження умов проживання демобілізованих осіб та членів їх сімей: відвідано та здійснено оцінку потреб у 306 сімей демобілізованих учасників антитерористичної операції, також центр формує формує базу даних дітей учасників АТО віком від 0-18 років для оперативного здійснення надання соціальних послуг за запитом (супровід щодо отримання визначення пільг та соціально-психологічної реабілітації), де станом на 01.12.2017 включено 256 дитини.
Відділ охорони здоров’я інформує, стаціонарне лікування демобілізовані проходять в КЗ «Обласний госпіталь ветеранів війни» РОР смт.Клевань, проліковано 37 учасника АТО, з них 5 прирівняних до інвалідів війни. В КЗ «Сарненська ЦРЛ» стаціонарно проліковано 37 учасника АТО.Протоколи комісії з питань ТЕБ та НС