Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Груд 13, 2018

Цінова ситуація на споживчому ринку області у жовтні 2018 року

  По області індекс споживчих цін у жовтні 2018 року порівняно з попереднім місяцем становив 101,8 %.

На споживчому ринку області у жовтні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше подорожчали овочі (на 10,1%). Зросли ціни на молоко, яйця, сало, сири, свинину, кисломолочну продукцію, масло, інші продукти переробки зернових, хліб, шоколад, яловичину, рис, рибу та продукти з риби, кондитерські вироби з цукру, птицю, кондитерські вироби з борошна, сметану, олію соняшникову, маргарин та інші рослинні жири, безалкогольні напої (на 6,1–0,3%). Водночас на 4,5–0,3% подешевшали фрукти, цукор, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,7%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,1%, алкогольні напої – на 1,1%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів (цін) на каналізацію на 7,4%, водопостачання – на 7,0%, утримання та ремонт житла – на 1,2%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,6%, що пов’язано в першу чергу із подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 0,7%, послуг лікарень – на 0,4% та амбулаторних послуг – на 0,3%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 4,3% в основному зумовлено подорожчанням палива та мастил на 6,4%, вартості автомобілів – на 4,5%, а також транспортних послуг – на 2,9%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 3,1%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 9,4% та мобільного зв’язку – на 6,9%.

 
Головне управління статистики у Рівненській області


Цінова ситуація на споживчому ринку області у вересні 2018 року

 По області індекс споживчих цін у вересні 2018 року порівняно з попереднім місяцем становив 101,7 %.

На споживчому ринку області у вересні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше подорожчали яйця (на 14,8%). Зросли ціни на птицю, хліб, сало, молоко, інші продукти переробки зернових, сметану, макаронні вироби, рис, масло, свинину, безалкогольні напої, кисломолочну продукцію, маргарин та інші рослинні жири, рибу та продукти з риби, кондитерські вироби з цукру, яловичину, кондитерські вироби з борошна, сири, овочі (на 7,8–0,1%). Водночас на 6,3–0,2% подешевшали фрукти, олія соняшникова, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,1%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива протягом місяця не змінювалися.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,3%, що пов’язано в першу чергу із подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 0,3% та амбулаторних послуг – на 0,2%.

Зростання цін на транспорт на 3,5% в основному зумовлено подорожчанням палива та мастил на 6,0% і вартості автомобілів – на 3,7%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,9%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 28,0%.

 
Головне управління статистики у Рівненській області


Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–жовтні 2018 року

  Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 жовтня 2018р. становила 104,3 тис. осіб. Упродовж січня–вересня 2018р. чисельність населення скоротилась на 31 особу.

Порівняно із січнем–вереснем 2017р. обсяг природного приросту зменшився на 102 особи.

Кількість живонароджених у січні–вересні 2018р. становила 1122 особи, померлих – 839 осіб.

 
Зайнятість та безробіття

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в Державній службі зайнятості району, на кінець жовтня 2018р. становила 728 осіб. У загальній кількості безробітних 67,6% – особи, які проживають у сільській місцевості, 57,3% – жінки, 43,4% – молодь у віці до 35 років.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Державної служби зайнятості, на кінець жовтня 2018р. становила 157. При цьому навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію складало 5 осіб.

Розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного у жовтні 2018р. становив 2239 грн, що дорівнює 60,1% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

 
Оплата праці та соціально-трудові відносини

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у IІI кварталі 2018р. становила 7218 грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), що в 1,9 раза вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Порівняно з IІI кварталом 2017р. рівень заробітної плати збільшився на 25,2%.В райдержадміністрації відбувся «День відкритих дверей»

      Сьогодні в Сарненській районній державній адміністрації відбувся «День відкритих дверей». Метою заходу - є забезпечення відкритості діяльності виконавчого органу влади. Всі бажаючі     жителі району впродовж дня могли ознайомитися з роботою  апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, задати запитання відповідальним працівникам, на завершення відбулася зустріч громадян з головою райдержадміністрації Ярославом Яковчуком, на якій, було підведено підсумки «Дня відкритих дверей».
    Представники громадськості та студентство району скористалися можливістю безпосередньо поспілкуватися з керівником районної виконавчої влади, поставити питання, що їх найбільш турбують, внести пропозиції, висловити зауваження та побажання. Найбільше запитань було щодо ремонту доріг, зокрема вул. Демократичної в м.Сарни, також учасників дійства цікавив пільговий проїзд в громадському та будівництво спортивного комплексу в м.Сарни.