Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Груд 10, 2018

Вдалий старт сарненських команд

     09 грудня 2018 року в Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбувся 1-й тур групи Б чемпіонату Рівненської області серед чоловічих команд сезону 2018-2019 років. До двох представників Сарненщини – місцевого «Маяка» та «Ниви» з Великого Вербче долучилися волейболісти Вараша, Квасиліва та Колоденки. З цієї п’ятірки лише двоє продовжать боротьбу за нагороди, а тому матчі пройшли у впертій боротьбі і два з них завершились тай-брейком.
    В перший ігровий день найкраще проявили себе саме господарі, які сповна скористалися підтримкою своїх вболівальників. «Маяк» та «Нива» здобули по дві перемоги і стали головними фаворитами на вихід до наступного етапу.
    "Маяк"(Сарни) – "Колоденка"(Колоденка) 2:0 (25:19, 25:22)
     РАЕС (Вараш) – "Квасилів"(Квасилів) 2:1 (25:13, 23:25, 15:9)
    "Нива"(Велике Вербче) – "Колоденка"(Колоденка) 2:0 (25:20, 25:18)
     РАЕС (Вараш) – "Маяк"(Сарни) 0:2 (23:25, 16:25)
    "Нива"(Велике Вербче) – "Квасилів"(Квасилів) 2:1 (25:20, 23:25, 15:5)

Відзначили кращих працівників місцевого самоврядування

     07 грудня в міському будинку культури «Залізничник» відбулися урочистості до Дня місцевого самоврядування за участю керівника апарату райдержадміністрації Василя Стельмаха, керуючого справами районної ради Вячеслава Шимка, міського голови Світлани Усик.
    У своєму виступі керівник апарату Василь Стельмах від імені голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука привітав працівників місцевого самоврядування району та побажав  здоров’я, родинного щастя, благополуччя, добра і достатку.
    Святковий концерт учасникам заходу подарували аматорські колективи району.


Привітали військовослужбовців району

      06 грудня в актовому залі військової частини А0153 відбулися святкові урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України. В заході взяли участь голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, голова районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, командир військової частини А0153 Олександр Сварицевич, військовослужбовці, ветерани військової служби.
     Звертаючись до військовослужбовців з вітальним словом голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук побажав міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, успіхів, нових здобутків у службовій діяльності, примножувати славні традиції військової частини та підтримувати її високий авторитет.
     «Щиро дякую всім військовослужбовцям Сарненщини за сумлінне виконання конституційного обов’язку, відвагу, героїзм та самопожертву, продемонстровані у ході антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Перекoнаний, щo навіть у найскладніших умoвах ви залишитеся вірними присязі, спрямуєте всі свoї сили й прoфесійну майстерність на підтримання висoкoї бoйoвoї гoтoвнoсті, дисципліни та організованості.  Висловлюю вдячність ветеранам війни та військової служби, за їх активну громадянську позицію у справі виховання майбутніх воїнів та вагомий внесок у відновлення боєздатності Українського війська», - сказав Ярослав Володимирович.


10 грудня – Міжнародний день прав людини

     Шановні Сарненці!  10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. В цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який засвідчив рівність усіх людей.
    Цей документ позначив гуманістичний поворот всього світу, ствердив цінність людського життя в її незаперечності для усіх суб’єктів світової спільноти, не поділяючи людство за атрибутами раси, релігії, світогляду, культури та способу мислення.
    Положення Загальної декларації прав людини стали підваленою понад 80 міжнародних договорів і декларацій з прав людини, величезної кількості регіональних конвенцій з прав людини, національних законів про права людини і конституцій держав. На Декларацію часто посилаються при тлумаченні національного законодавства з прав людини, а також у судовій практиці.
    Вміщені в Декларації принципи і норми постійно розвиваються і уточнюються у процесі укладення нових міжнародних угод. Завдяки міжнародному визнанню норм Загальної декларації в конституціях більше ніж 120 країн світу перелік, зміст і припустимі обмеження прав і свобод, які містяться в декларації, перетворилися на загальновизнані звичаєві норми міжнародного права, тобто на міжнародні стандарти прав людини, яких мають дотримуватися всі країни світу.
    Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.
     За двадцять сім років незалежності Україна закріпила у світі статус вільної демократичної держави, громадяни якої мають рівні права та свободу, закріплені Конституцією, а органи влади суворо стежать за її дотриманням.


Відділ організаційної роботи та зв’язків з громадськістю 
апарату райдержадміністрації