Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 5, 2018

Шановні освітяни Сарненщини!

     Бути учителем – велике мистецтво й щоденна жертовна праця. Адже лише цю професію обирають серцем і залишаються вірними їй на все життя. У наш  непростий час на плечі працівників освіти лягає відповідальність за виховання молодого покоління – майбутнього нашої Батьківщини. Від кожного з вас залежить яким буде світ завтра, якою буде наша Україна.

     Вдячний Вам, шановні вчителі, за творчу, самовіддану працю, вiдповiдальне ставлення до свого покликання, педагогічну майстерність i безкорисливе добро, яке ви даруєте своїм вихованцям.

     Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у вашій благородній педагогічній діяльності, нових творчих знахідок, міцного здоров’я, творчої енергії та людської поваги.

 
Ярослав Яковчук,
голова райдержадміністрації


Уряд схвалив технічний регламент щодо екодизайнуенергоспоживчих продуктів, розроблений Держенергоефективності

     На засіданні Уряду схвалено Технічний регламент щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайнуенергоспоживчих продуктів, який підготовлено Держенергоефективності з метою імплементації 125-ї Директиви ЄС.

     Таким чином, Україна впроваджує важливий європейський інструмент – екодизайн.
     Екодизайн визначає вимоги щодо енергоефективності та екологічності різних енергоспоживчих продуктів.
Впровадження системи екодизайну в Україні дозволить:
зменшити використання енергоресурсів при проектуванні, виготовленні, використанні та утилізації енергоспоживчихпродуктів;
збільшити кількість енергоефективних продуктів  на ринку;
не допустити введення в обіг тих товарів, які нераціонально споживають енергію та негативно впливають на навколишнє середовище.
     Зазначений нормативний акт є рамковим, тому передбачається прийняття близько 30 спеціальних техрегламентів за окремими видами продукції.
     Довідково:
     Прийнятий технічний регламент розроблено у тісній співпраці з експертами ЄБРР у рамкахпрограми FINTECC.


Майже 500 МВт потужностей «чистої» електроенергетики встановлено за 9 місяців ц.р., що майже у 2 рази більше, ніж за весь 2017

     На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на конференції «Екоінновації та “зелене” підприємництво: зроблено в Україні».

     Зокрема, у 2018 р. встановлено додатково:
СЕС – 355 МВт;
ВЕС - 57 МВт;
електростанції на біогазі – 11 МВт;
електростанції на біомасі – 5 МВт;
малі ГЕС – 1 МВт.
     Загалом з початку 2015 р. і по сьогодні близько 880 млн євро інвестицій залучено у майже 1000 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики.
     Крім цього, 460 млн євро інвестовано в проекти із виробництва «альтернативної теплової енергії» встановленою потужністю 2000 МВт.
     «Все це вчергове свідчить про ефективне законодавче поле, яке ми продовжимо удосконалювати, щоб залучати ще більше інвесторів до вітчизняного ринку «зелених» проектів», - повідомив С.Савчук.
     Також С.Савчук запропонував інвесторам та розробникам проектівкористуватися такими важливими інструментами:
Інтерактивна інвестиційна картаUAMAP, де розміщено понад 100 цікавих потенційних «зелених» проектів на суму близько4 млрд євро (http://uamap.org.ua);
Фінсько-український трастовий фонд, який надаватиме фінансування на розробку «зелених» проектів (http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).
Голова Агентства переконаний, що відновлювана енергетика – одна з найперспективніших галузей енергетики, яка сприяє економічному зростанню, збільшенню високоінтелектуальних робочих місць та добробуту суспільства.


Сергій Савчук: Закликаю енергоаудиторіввже проходити атестацію для сертифікації енергоефективності будівель!

     15 закладів вищої освіти вже створили комісії з атестації енергоаудиторів (http://saee.gov.ua/uk/content/buildings-certification).

     На сьогодні видано18 атестатів, зокрема:
     13-енергоаудиторам із сертифікації енергетичної ефективності будівель;
     5- фахівцям з обстеження інженерних систем будівель.
     Окрім цього, Держенергоефективності уклало угоди про співпрацю ще з
     13 закладами вищої освіти, які також планують створити атестаційні комісії, зокрема:
     до кінця жовтня ц.р. - 9 закладів;
     у листопаді ц.р.  – 2 заклади;
     до кінця 2018 р.- 2 заклади.
    Передбачається, що до кінцяп. р. пройдуть навчання за напрямами:
     сертифікація енергетичної ефективності будівель – 250 осіб;
     обстеження інженерних систем будівель – 140 осіб.
     Зазначені заклади вищої освіти працюють у різних регіонах країни, тому у фахівців з різних міст є можливість пройти навчання та атестацію для подальшої сертифікації енергоефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель.
     Оскільки положення Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 22.06.2017 №2118-VIII щодо обов’язкової сертифікації будівель набере чинності у липні2019 р., очікується значна активізація ринку цих послуг.
     «Тому закликаюенергоаудиторіввже сьогодні завчасно подавати заявки на навчання та проходити атестацію, щоб зайняти гідне місце на ринку та проводити якісну сертифікацію енергоефективності будівель», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.