Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 2018

Жовтень 31st

2018.10 - Відповідальність за порушення термінів сплати ЄСВ

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина одинадцята ст. 9 Закону № 2464).
Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464 суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою.
Штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄВ накладається за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).
За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (п. 6 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення (частина десята ст. 25 Закону № 2464).
Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність (абзац другий частини першої ст. 26 Закону № 2464).
Згідно зі ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями:Голова райдержадміністрації провів виїзний прийом громадян

   31 жовтня 2018 року відбувся виїзний прийом громадян головою райдержадміністрації Яковчуком Ярославом Володимировичем у Стрільській та Любиковицькій сільських радах.
    Під час проведення виїзного прийому громадян у Стрільській сільській раді до голови райдержадміністрації Яковчука Ярослава Володимировича звернулися жителі с. Маслопуща щодо грейдерування дороги між селами Стрільськ та Маслопуща.
    З особистих питань до голови адміністрації звернулися жителі   с. Стрільськ щодо виділення земельної ділянки під індивідуальне будівництво, забезпечення твердим паливом сімей учасників АТО, отримання путівки на санаторно-курортне лікування, забезпечення медичними препаратами на пільговій основі.
    В ході виїзного прийому громадян головою районної державної адміністрації була проведена зустріч з Стрільським сільським головою, де обговорено ряд робочих питань, проведено огляд закладів освіти та об’єктів інфраструктури. В Стрільській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. відбулася зустріч з педагогічним колективом.


2018.10 - Офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення

Заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою заробітної плати «в конвертах» сьогодні ДФС приділяється значна увага. Адже нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.
Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.
Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.
Виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати – один з кроків захисту інтересів працівників. Тому ДФС бере участь у діяльності робочих груп, створених при облдержадміністраціях., райдержадміністраціях з метою виявлення найманих працівників, які працюють неофіційно, та залучення їх до оподаткування. Також значна увага надається проведенню роз’яснювальної роботи серед роботодавців для забезпечення підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.
Крім того, відомості про виявлені порушення трудового законодавства та законодавства про працю фіскальною службою передаються до органів Держпраці для застосування санкцій.
Про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців громадяни можуть повідомити на «гарячу лінію» ДФС за телефоном 0800-501-007.На Сарненщині активно триває відновлення дорожнього покриття

Протягом 2018 року уряд активізував роботу по ремонту дорожнього покриття. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Рівненської області в Сарненському районі у 2018 році проводиться активний ремонт доріг.

Триває поточний середній ремонт дорожнього покриття автомобільної дороги 0181601 (Яринівка-Тутовичі-Костянтинівка) від траси М-07 до с.Чемерне. На ремонт даної дороги у 2018 році передбачено кошти у сумі 8,8 млн. грн. Продовжується  поточний середній ремонт дорожнього покриття автомобільної дороги обласного значення О181606/М-07/- Чудель – Тинне на ремонт якої виділено додаткові кошти. Розпочато роботи по ремонту дорожнього покриття від автомобільної дороги Н-25 до с. Тріскині, на ремонт якої у 2018 році виділено 5,0 млн. грн.

 
 


В райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії

     Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання спостережної комісії під керівництвом голови спостережної комісії - першого заступника голови райдержадміністрації Івана Назарця за участю членів комісії, представників Катеринівської виправної колонії №46. На комісії було розглянуто два питання:щодо умовно-дострокового звільнення засуджених; щодо заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким покаранням у виді обмеження волі засуджених.
 


№ 493 від 30 жовтня 2018 року "Про затвердження детального плану території на земельну ділянку, яка планується до відведення в оренду строком на 7 років для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель і споруд підприємств "

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
 
голови районної державної адміністрації
 
 
 30 жовтня  2018 року                                                                                    № 493
 
 
 

Про затвердження детального плану      території на земельну ділянку, яка планується до відведення в оренду строком на 7 років для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області№ 468 від 26 жовтня 2018 року "Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 06 січня 2015 року № 2 «Про районну Програму соціального захисту громадян «Турбота» на 2015-2018 роки»"

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
 

голови районної державної адміністрації

 
 26 жовтня 2018 року                                                                                               № 468
 
Про внесення змін до розпорядження
голови районної державної адміністрації
від 06 січня 2015 року № 2
«Про районну Програму соціального
захисту громадян «Турбота» на 2015-2018 роки»
 

Відповідно до Законів України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про соціальний захист дітей війни», керуючись статтями 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»

         1.Схвалити зміни до розпорядження голови райдержадміністрації від№ 459 від 25 жовтня 2018 року "Про схвалення стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Сарненському районі на 2018 - 2026 роки"

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
 
 
25 жовтня 2018 року                                                                                  № 459
 
Про схвалення стратегічного плану дій

з реформування системи інституційного

догляду і виховання дітей в Сарненському районі

на 2018 - 2026 роки

 

         На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року №526-р “Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 - 2026 роки та плану заходів з реалізації її І етапу”, розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 26 вересня 2018 року №660 “Про схвалення стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Рівненській області на 2018 - 2026 роки”:

 

1.     Схвалити стратегічний план дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Сарненському районі на                           2018 - 2026 роки (далі - план), що додається.Жовтень 30th

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

   30 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Івана Назарця, за участю членів комісії, запрошених. 
     В ході  засіданні було розглянуто питання про проведення заходів з відстрілу лисиць з метою виконання програми з пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу в Сарненському районі. З даного питання було заслухано інформацію начальника Сарненського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Анатолія Титечка та прийняті відповідні рішення.
 


Відбулося засідання архітектурно - містобудівної ради

      26 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації.
     На засіданні було розглянуто 4 питання: про розгляд генерального плану та плану зонування території с. Рудня-Карпилівська Сарненського району Рівненської області; про розгляд детального плану території села Клесів обмеженого вулицями: Бурштинова та Соборності Сарненського району Рівненської області; про  розгляд детального плану території на земельну ділянку, розташовану в адміністративних межах Стрільської сільської ради Сарненського району Рівненської області (за межами населеного пункту), орієнтовною площею 5,3416га для будівництва та реконструкції існуючих нежитлових будівель під виробничі приміщення; про розгляд детального плану території пилорами обмеженої   вул. Залізнична, 24 смт. Клесів Сарненського району Рівненської області (за межами населеного пункту).
    З розглянутих питань були прийняті відповідні рішення.