Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 29, 2018

Голова райдержадміністрації провів особистий прийом громадян на території Вирівської та Селищенської сільрад

     Під час проведення виїзного прийому громадян у Вирівській сільській раді до голови райдержадміністрації Яковчука Ярослава Володимировича звернувся директор Вирівської ЗОШ І-ІІІст. та порушив наступні питання:

-  будівництво нової школи в селі Вири;

-  урізноманітнення меню харчування учнів Вирівської ЗОШ І-ІІІст.;

- сприяння  в отриманні паспортів учнів випускних класів.

     Ярослав Яковчук надав роз’яснення, що у 2018 році заплановано  розпочати будівництво фундаменту та комунікацій нової школи.

     Список учнів, що потребують отримання паспортів громадян України буде надіслано до керівника Сарненського районного відділу ДМС України у Рівненській області з проханням пришвидшити отримання документа.

     На території Селищенської сільської ради до голови райдержадміністрації Яковчука Ярослава Володимировича звернулися працівники закладів культури, порушивши питання щодо виплати надбавки  за вислугу років та доплату техпрацівнику за збільшений обсяг роботи.

     Головою райдержадміністрації було надано роз’яснення в межах чинного законодавства України та доручено вивчити порушені питання начальнику відділу культури та туризму райдержадміністрації.

     Про результати розгляду порушених питань заявників буде проінформовано письмово.«Хай же вони будуть прикладом кожному з нас», - звернення Президента з нагоди 100-ліття пам'яті Героїв Крут

Звернення Президента з нагоди вшанування пам'яті Героїв Крут


     Події столітньої давнини ми вшановуємо не лише в рамках політики національної історичної пам’яті. Ми робимо висновок і страхуємося від повторення помилок.

     Створили і день за днем зміцнюємо наші Збройні Сили, нашу героїчнуармію, яка надійно тримає оборону країни. І це є наше головне досягнення за останні роки.

     Спираємося на потужну підтримку наших міжнародних партнерів, які відтепер не лише впроваджують на підтримку України політику санкцій, що стримує агресора, але нарешті й почали надавати нам допомогу оборонною зброєю.

     Так співпало, що оголошення нових санкцій Сполучених Штатів проти Російської Федерації сталося в день моїх переговорів з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном в Давосі. Знаєте, негайно росіяни почали скаржаться, що «американський санкційний принтер сказився і штампує відповідні рішення, стрімко задираючи криву каральної статистики вгору». Але, як на мене, сказилися точно не у Вашингтоні, а в іншій столиці, на протилежній півкулі. А те, що ціна російської агресії проти України лише зростатиме – це вже точно аксіома. І результат роботи наших дипломатів - також.

     Маючи перед очима гіркий досвід отаманщини часів Українськоїнаціональної революції, ми даємо відсіч і будь-яким спробам посіяти в країні хаос і анархію.

     Розуміємо, принаймні в більшості своїй, що консолідація всіх українців на фоні найнебезпечнішої зовнішньої загрози, яка походить від Росії, є головною передумовою нашої перемоги.

     Спеціально ж для тих, до кого ця прописна істина ще не дійшла, наведу мудрі слова В’ячеслава Чорновола: «Можливо, для українських патріотів Грушевського, Винниченка події в Крутах уперше явили жахливу правду про комунізм і соціалізм. Можливо тоді українські соціал-демократи, есери, монархісти, незалежники бодай на мить усвідомили, чим окошаться міжусобні конфлікти та загравання з комунізмом для України й для них самих. Це урок, дорогі мої, й нам, сьогоднішнім, це докір нашим демократам – роз’єднаним, непоступливим, осілим по партійних хуторах та хутірцях. Це пересторога тим, хто нині впритул не бачить загрози реваншу, натомість скеровує свій бійцівський запал проти недавніх однодумців».

     За це і докоряють герої Крут сучасним українцям. «Вони, - писав Чорновіл, - були зовсім юні… Але в грудях кожного з них билося серце Мужа, який обороняє Матір від лютого ворога».

    Хай же вони будуть прикладом кожному з нас. Хтось з мудрих влучносказав: «Тільки там, де пам’ятають загиблих, є ті, хто готовий захищати живих».

     Всю Україну вітаю із сотою річницею великої української звитяги під Крутами!

     Слава Україні!


ОГОЛОШЕННЯ

     30 січня 2018 року о 14.00 годині в Сарненському історико-етнографічному музеї відбудеться науково-практична конференція, приурочена 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років. 

 29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 100-та річниця бою під Крутами

     Сьогодні, 29 січня 2018 року, в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 100-та річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

     29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

     Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

     У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

     Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради.
     9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.