Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 25, 2018

Більше 17 тисяч адміністративних послуг надав ЦОП Сарненської ОДПІ протягом 2017 року

     Протягом 2017 року  до працівників Центру обслуговування платників (далі - ЦОП)  Сарненської ОДПІ (м.Сарни) поступило 123035 звернень від фізичних та юридичних осіб. Фахівцями  ЦОПу надано 17122 адміністративних послуг. Найчастіше громадяни звертаються з метою видачі їм реєстраційного номера облікової картки платника податків. Таку послугу протягом 2017 року  отримали 7176 громадян. Також, значна кількість послуг стосується видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків - 6472, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1030, реєстрації платника єдиного податку - 521, надання витягу з реєстру платників єдиного податку - 862, реєстрації книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 467.

                                                                               Сарненська ОДПІ26 січня 2018 року виїзний прийом громадян з особистих питань проводитиме Яковчук Ярослав Володимирович

             До відома мешканців Вирівської та Селищенської сільських рад.
     Відповідно до графіку прийому громадян керівництвом Сарненської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови адміністрації, у п’ятницю, 26 січня 2018 року, о 10 годині в приміщенні Вирівської сільської ради та об 11 годині в приміщені Селищенської сільської ради виїзний прийом громадян з особистих питань проводитиме голова районної державної адміністрації Яковчук Ярослав Володимирович.
     Попередній запис здійснюється у секретаря сільської ради.


Реформа децентралізації — безумовний успіх України, — представник ЄС

     Реформа децентралізації є безумовним успіхом України. Про це наголосив директор Програми "U-LEAD з Європою" від GIZ Бастіан Файгель під час підсумкової прес-конференції Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

     «Я гордий бачити лідерів місцевих ініціатив. Людський ресурс є найважливішим у реформі. З ним треба дбайливо працювати. Потрібно поширювати програми сприяння розвитку людського потенціалу», — зауважив він.

     На його думку, важливе завдання децентралізації – використати можливості реформи, аби вона сприяла регіональному розвитку та місцевим лідерам.

     У свою чергу Йоганнес Баур, керівник відділу розвитку, пов'язаного з інфраструктурою (енергетикою, транспортом) і навколишнім середовищем, у Представництві ЄС в Україні, зауважив про підтримку урядової політики щодо енергонезалежності та енергоефективності. «Необхідно знизити до європейських стандартів рівень вживання енергії в Україні. Важливим рішенням є прийняття Верховною Радою чотирьох важливих законів. Це – крок до імплементації європейської політики енергоефективності в Україні. Цього року наш пріоритет – Фонд ЕЕ. ЄС підтримує цей проект і виділить для нього 100 млн євро», — наголосив Йоганнес Баур. 


Для прискорення процесу децентралізації влади своє слово має сказати Парламент, - В’ячеслав Негода

     Створення нової територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування, розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади (секторальна децентралізація), залучення громадян до прийняття управлінських рішень місцевого значення – такими є головні пріоритети децентралізації влади, визначені Урядом на цьому етапі. І багато чого у реалізації цих пріоритетів залежить від рішень Парламенту. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

     «У Парламенті знаходиться більше десяти законопроектів, прийняття яких значно прискорить реформу місцевого самоврядування. Отже очікуємо рішень Верховної Ради, яка вже неодноразово доводила свою прихильність децентралізації. На зміни, передбачені законопроектами, чекають сотні громад, де мешкають мільйони людей, отже зволікати з ними не можна», - зазначив В’ячеслав Негода.

     Одним з найбільш очікуваних рішень В’ячеслав Негода назвав розширення повноважень громад з управління земельними ресурсами. «Потрібно нарешті наважитися і передати землі державної власності під юрисдикцію об’єднаних територіальних громад. Це слугуватиме надійним стимулом до об’єднання для тих громад, які ще не об’єдналися. Парламент має декілька варіантів вирішення цього питання, і, сподіваємося, найближчим часом підтримає один з них», - сказав В’ячеслав Негода.Відбулось засідання колегії райдержадміністрації

     Сьогодні в райдержадміністрації відбулось засідання колегії райдержадміністрації під головуванням голови Сарненської райдержадміністрації Ярослава Яковчука.  

     У роботі колегії взяли участь голова районної ради Руслан Серпенінов, члени колегії, голови територіальних громад, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ та запрошені.

     На порядок денний було винесено два питання: про додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою; про розвиток культури на території району.

     За результатами розгляду питань порядку денного були прийняті відповідні розпорядження голови райдержадміністрації.
     По завершенню роботи засідання колегії, керівник району провів нараду з керівниками територіальних громад.

     Під час наради були розглянуті наступні питання: про стан та перспективи об’єднання територіальних громад в районі; про мобільне обслуговування сільського населення поза межами приміщень «Ощадбанку». 
Зміни у податковому законодавстві обговорили на семінарі у Сарненській ОДПІ

    Відкрила семінар перший заступник начальника - начальник відділу обслуговування платників Сарненської ОДПІ Жанна Федорова.
   Під час виступу вона навела конкретні цифри щодо надходження платежів до бюджетів усіх рівнів, щодо звернень громадян та кількості наданих адміністративних послуг, щодо порядку надання певних адміністративних послуг (видачі реєстраційного номера облікової картки платника податків та ін.), за якими найчастіше громадяни звертаються до Центру обслуговування платників.
   Також, посадовець повідомила, що розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році, під час якої окремі категорії фізичних осіб:
    – зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору (до 1 травня 2018 року);
    – мають право подати декларації для отримання податкової знижки (до 31 грудня 2018 року).


Відбулося обговорення проекту Програми економічного та соціального розвитку району на 2018 рік

     24 січня в райдержадміністрації відбулося обговорення проекту Програми економічного та  соціального розвитку Сарненського району на 2018 рік, яке відбулося під головуванням очільника району Ярослава Яковчука та за участю представників інститутів громадянського суспільства Сарненщини.
    Перед початком обговорення було заслухано представників ТзОВ «Завод металевих виробів» м.Сарни, які ознайомили членів громадської ради з діяльністю заводу та запевнили, що у  роботі  підприємства у всіх сферах виробництва дотримуються усіх необхідних нормативів і стандартівщодо екологічної безпеки,  згідно чинного законодавства.
      Представляючи  проект Програми економічного та соціального розвитку району на 2018 рік, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук відмітив основні пріоритетні напрямки розвитку, а саме: побудову нових шкіл, завершення будівництва музичної школи та спортивного комплексу в м.Сарни, побудову нових штучних футбольних полів, ремонт автомобільних шляхів. Також, Ярослав Володимирович охарактеризував основні нововведення, які відбудуться в медичній та освітній галузях.
     Представники громадських організацій долучилися до обговорення та висловили свої пропозиції по Програмі.
      Нагадаємо, що ознайомитися з текстом Програми економічного та соціального розвитку району на 2018 рік можна на офіційному сайті райдержадміністрації 
http://sarny-rda.gov.ua в папці «Громадське обговорення».