Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 16, 2018

«Різдвяний передзвін» на свято Василя

     В рамках обмінних концертів сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів, з метою збереження християнських традицій, віковічної фольклорної спадщини наших дідів-прадідів в районі  відбулося традиційне свято Коляди «Різдвяний передзвін». Дійство зібрало понад 40 колективів району та театральний колектив об’єднаного соціального проекту «Отчий дім» з міста Києва.

     Зі святково прибраних сцен звучали колядки і щедрівки, новорічно-різдвяні вітання та щирі побажання присутнім добра, злагоди, миру і любові.

     Глядачі мали змогу подивитися театралізовані дійства, фрагменти різдвяних вертепів. Відрадно те, що Коляда об’єднала жителів різних верств населення, різних конфесій та вікових категорій.

     На завершення заходів звучала спільна коляда аматорів сцени та всіх присутніх.

 

 

 


Президент підписав Закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»

     Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року.Метою  Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю».
    Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».
   Таким чином, Закон приводить норми діючого законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, запроваджуючи у вжиток термін «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.
 


До уваги жителів району

    Сарненська районна державна адміністрація розробила проект Програми соціально - економічного розвитку району на 2018 рік. Програма має сприяти забезпеченню стабільної роботи господарського комплексу та розвитку соціальної сфери району.
    Задля врахування пропозицій громадськості запрошуємо всіх жителів Сарненського району долучитися до її обговорення, яке відбудеться в малій залі засідань райдержадміністрації 24 січня о 15.00 год. Ознайомитися з текстом Програми соціально - економічного розвитку району на 2018 рік можна на офіційному сайті райдержадміністрації 
http://sarny-rda.gov.ua
 у вкладці «Громадське обговорення».
 

Багатодітним жінкам району вручили державні нагороди та посвідчення «Мати-героїня»

   Сьогодні  в малій залі засідань райдержадміністрації відбулося урочисте вручення  посвідчень та нагрудних знаків до почесного звання України «Мати-героїня» багатодітним жінкам району. Виконали приємну місію, вручили заслужені нагороди та квіти матерям-героїням, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, заступник голови районної ради Микола Костецький, міський  голова Світлана Усик.
 У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук побажав матерям - героїням міцного здоров’я, благополуччя, здійснення всіх найзаповітніших мрій та мирного неба над головою. Зокрема, Ярослав Володимирович підкреслив, що виконавча влада району і надалі буде піклуватися про підростаюче покоління, прикладом цього є відкриття школи в Тинному та початок будівництва школи в Цепцевичах.
     В свою чергу матері-героїні висловили щирі слова подяки керівництву району.
     Неповторні хвилини гарного настрою подарували присутнім вокальні колективи району.