Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Січ 10, 2018

11 січня – 74-та річниця вигнання нацистів з Сарненщини

      11 січня  далекого 1944 року, місто Сарни було визволене від нациських окупантів наступальними діями 143 і 397 стрілецькими дивізіями. Операція з визволення  міста Сарни тривала три дні. Рівно о 9 годині 10 січня перші артилерійські залпи сповістили про початок наступу. Вся сила піхотного й артилерійського вогню обрушилась на бойові порядки ворога.  І вже о 3 годині 11 січня 1944 року воїни Червоної армії повністю оволоділи важливим стратегічним пунктом на Поліському напрямку - містом і залізничним вузлом у м. Сарни. Рештки розбитого противника в кількості 300 чоловік продовжували опір. Їх оточили в передмісті, в районі села Доротичі. Великих втрат зазнав і 487 стрілецький полк. До 8.00 12 січня нацистів повністю знищили. З визволенням   Сарн,   німці   не   припиняли  бомбардування,   особливо  постраждала залізниця, хоча вокзал залишався неушкодженим. І сьогодні він немов невидимою ниткою зв'язує минуле і сучасне нашого міста. В пам'ять визволителям у місті встановлені пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіал Солдатської слави.
     Вітаємо всіх жителів Сарненщини з цією історичною датою в житті нашого краю, адже саме відтоді почався мирний період відбудови наших населених пунктів. Пам’ятаймо – це наша історія.
     11 січня об 11 годині на меморіалі Солдатської слави відбудеться покладання квітів до могил визволителів. Запрошуємо жителів міста та району взяти участь у заході.