Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Вер 5, 2017

Українці отримать найсучасніші стенти для безоплатного стентування в екстрених випадках при гострому інфаркті міокарда

Сьогодні почали розвозити в регіони стенти для проведення екстреної імплантації пацієнтам в перші години гострого інфаркту, які нещодавно закупила за кошти держбюджету міжнародна організація Crown Agents.
Міністерство охорони здоров'я України спільно з Урядом розпочинають розбудову реперфузійної мережі з метою впровадження доступної високоспеціалізованої кардіологічної допомоги на всій території України. Основне завдання міністерства у цьому напрямку – перехід до сучасної західної моделі надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. І це не лише закупівля ангіографічного обладнання та витратних матеріалів, це, перш за все, створення чітко налагодженної реперфузійної мережі. “Завдяки Урядовій програмі уже цього року в Україні з'явиться 13 нових реперфузійних центрів з сучасним обладнанням, де допомога пацієнтам надаватиметься в режимі 24/7/365. Пацієнти, котрі потребуватимуть невідкладного стентування, зможуть отримати вчасну, високоспеціалізовану та безкоштовну медичну допомогу за найсучаснішими стандартами”, – підкреслив Максим Соколов, співзасновник Асоціації інтервенційних кардіологів України, експерт МОЗ України.
З цією метою, МОЗ України розробило накази: “Про удосконалення системи кардіологічної допомоги у закладах охорони здоров'я” та “Порядок надання медичної допомоги бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги пацієнтам з гострим коронарним синдромом з елевацією сегменту ST”, які запроваджують принципово нові засади функціонування системи надання кардіологічної допомоги та роботи бригад екстреної медичної допомоги.
Перший наказ передбачає створенння реперфузійних центрів, які працюватимуть 24 години на добу, щоденно, цілий рік. Це створення принципово нової мережі закладів охорони здоров'я, де пацієнтом опікуються, діють в його інтересах та для його порятунку.Щоб не захворіти на ботулізм, дотримуйтесь наступних правил

Шановні краяни!
Домашнє консервування харчових продуктів та споживання консервів домашнього виготовлення, супроводжується ризиком захворювання на ботулізм. Смертність від цієї інфекції – надзвичайно висока.

Щоб не захворіти на ботулізм, дотримуйтесь наступних правил:
- Не купуйте на ринках консерви домашнього виготовлення.
- Не консервуйте гриби, м’ясо, рибу в домашніх умовах.
- Не готуйте в домашніх умовах копчені вироби з м’яса та риби, а також в’ялену.
- При консервування овочів та фруктів дотримуйтесь чистоти та правил стерилізації посуду та кришок.
- Додавайте в консерви необхідну кількість оцту, лимонної кислоти, солі, цукру (не робіть слабо кислі маринади).Урядова програма «Доступні ліки» станом на 01.09.2017

На виконання розпорядження голови Сарненської районної державної адміністрації від 07.04.2017 №133 «Про забезпечення доступності лікарських засобів у Сарненському районі» згідно пункту 4 відділом охорони здоров’я укладені договори з аптечними установами про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується.
Договори укладені з такими суб’єктами господарювання:
- ТДВ «Рівнефармація» №1 від 05.04.2017;
- ТзОВ «Фармастор» № 2 від 19.05.2017;
- ПАТ «Сарнифармація» №3 від 05.04.2017;
- ТОВ «Тетрамед» №4 18.05.2017.
За серпень 2017 року відшкодовано відповідно до поданих 30 звітів аптечних закладів за 1901 рецептом на суму 80667,90 грн.
З початку року 130 звітів на суму 400181,26 грн. за 10749 рецептами. З них: ТДВ «Рівнефармація» - 3396 рецептів на 131954,42 грн.; ТзОВ «Фармастор» - 158 рецептів на 5285,71 грн.; ПАТ «Сарнифармація» - 6644 рецепти на 240516,14 грн.; ТОВ «Тетрамед» - 551 рецептів на 22424,99 грн.Відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації

     5 вересня на базі Люхчанської та Стрільської сільських рад відбулося виїзне засідання колегії райдержадміністрації, під керівництвом голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, за участю голови районної ради Руслана Серпенінова, міського голови Світлани Усик, членів колегії, запрошених.
Ознайомлення з роботою Люхчанського сільвиконкому розпочалося із зустрічі в.о. Люхчанського сільського голови Сергія Клочка з учасниками колегії біля в’їзду в с. Люхча. Присутні оглянули та ознайомилися з роботою адміністративних приміщень, розташованих на території  Люхчанської  сільської ради, а саме: ДНЗ «Малятко», будинок культури, Люхчанську сільську раду, Люхчанську ЗОШ І-ІІІ ст., фельдшерсько-акушерський пункт. Згодом здійснили переїзд до с.Глушиця  яке знаходиться на підвідомчій території Люхчанської сільської ради де ознайомилися з роботою місцевого ФАПу та сільського клубу.
      Після цього члени колегії вирушили в с.Стрільськ, де присутніх зустрів Стрільський сільський голова Віктор Сергійчук. У селі Стрільськ присутні завітали до аптеки, навчально-виховного комплексу «ЗОШ І ст.- ДНЗ», сільської ради.


Якість питної води на Сарненщині перебуває на постійному контролі

     Перед початком нового навчального року в освітніх та дошкільних навчальних закладах району перевіряли якість питної води.

     Зокрема,  у 47 загальноосвітніх школах району станом на 05.09.2017 всі досліджені зразки за показниками епідемічної безпеки відповідають вимогам державних санітарних норм.

     В 27 дошкільних навчальних закладах проводилися дослідження питної води, змивів, піску пісочниць на наявність гельмінтів, санітарно-показових мікроорганізмів, заміри освітлення, мікроклімату в ігрових та спальних кімнатах.

     Станом на 05.09.2017 усі досліджені зразки відповідають вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. 


План заходів району з нагоди Дня фізичної культури іспорту, Олімпійського уроку та Олімпійського тижня у 2017 році

     1. Проведення легкоатлетичного пробігу.                   
07 вересня 2017 року

                                                                                 (13.30 год. –  старт – педагогічний коледж РДГУ)

 

     2. Нагородження кращих спортсменів, тренерів, ветеранів та любителів  спорту Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради.  

07 вересня 2017 року (14.00 год. – центральна площа м.Сарни)

 

     3. Проведення районної спартакіади серед спортивних клубів та колективів фізичної культури з настільного тенісу, пляжного волейболу, армрестлінгу та гирьового спорту.

10 вересня 2017 року
(10.00 год. районний будинок дітей та молоді)
 

     4. Проведення відкритого кубку Сарненського району з шахів

10 вересня 2017 року

(10.00 год. актова зала ДП «Сарненський лісгосп»)