Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Серп 8, 2017

Обережно змії

      З настанням серпня місяця починається період тихого лісового полювання, збору дарів лісу і вкотре хочеться нагадати громадянам правила, які допоможуть уникнути укусів плазунів. В першу чергу, потрібно знати місця їх найчастішого перебування. Змії поширені в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та пустелях. Будучи нічними тваринами, удень вони ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком. Особливо уважними треба бути у занедбаних кар'єрах, серед кам'яних руїн, у закинутих будівлях. Така ж обережність і виставлений вперед ціпок не зайві при швидкому русі по стежках, на яких змії люблять грітися в сонячний день. Дрімаючий плазун має дуже слабкий нюх і слух, тому раптова поява людини може перешкодити йому вчасно зникнути в траві, а біль від черевика, що придавив, змусить захищатися укусом. Крім того, варто ознайомитися із тими видами плазунів, які притаманні для певної місцевості, їх характерним забарвленням і зовнішніми ознаками. Для прогулянки у районах, де проживає велика кількість змій потрібно одягати цупкі штани та чоботи. Якщо змія все ж таки вкусила, то у перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Проте такі дії не можна робити людям, у яких в роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу.

     Шановні громадяни! Дотримання цих простих правил допоможе уникнути укусу плазуна та збереже ваше здоров’я.

Сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації


Відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації

     Сьогодні  голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук провів чергове засідання колегії райдержадміністрації.  

     У роботі колегії взяли участь заступник голови районної ради Микола Костецький, заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, керівник апарату райдержадміністрації Василь Стельмах, перший заступник міського голови Віктор Хомич, члени колегії, голови територіальних громад, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ та запрошені.

     На порядок денний було винесено чотири питання: про підсумки роботи галузей господарського комплексу Сарненського району  за І півріччя 2017 року; про стан виконання місцевих бюджетів Сарненського району за І півріччя 2017 року; про підсумки проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу; про  виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», інших нормативно-правових актів та стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до адміністрації у І півріччі 2017 року.

     За результатами розгляду питань порядку денного були прийняті відповідні розпорядження голови райдержадміністрації.

     В ході засідання колегії райдержадміністрації з нагоди Дня працівників торгівлі відбулось нагородження Почесною Грамотою Рівненської обласної державної адміністрації фізичної-особи підприємця Котика Олександра Ростиславовича.

     По завершенню роботи засідання колегії, голова райдержадміністрації провів нараду з керівниками територіальних громад.

     Під час наради були розглянуті наступні питання: про стан та перспективи об’єднання територіальних громад в Сарненському районі; про підготовку до відзначення Дня Державного Прапора України та 26-ї річниці незалежності України.