Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Серп 29, 2017

Відбулося святкування 440-річчя від першої згадки про село Чудель

     Вчора в селі Чудель відбулося святкування 440-річчя від першої згадки про село Чудель за участю голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука,  голови районної ради Руслана Серпенінова, помічника народного депутата України Сергія Євтушка - Олексія Лавора, депутата районної ради Олега Жошка, митрополита Сарненського і Поліського Анатолія, окремих сільських голів, громадськості та представників ЗМІ.

     Гості села щиро вітали усіх присутніх зі святом.
   В рамках заходу відбулося нагородження жителів Чудельської сільської ради почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, народного депутата України Сергія Євтушка, а також цінним подарунком від обласної ради.

     Чудельського сільського голову Володимира Жука митрополит Анатолій нагородив орденом «Князя Володимира».

  В районі відбулася конференція працівників освіти

     29 серпня у районному будинку культури, в переддень   нового навчального року,  для освітян вже традиційно проводиться  серпнева педагогічна конференція. У роботі конференції  взяли участь   голова Сарненської районної державної адміністрації Ярослав Яковчук, народний депутат України Сергій Євтушок, голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, депутат обласної ради  Людмила Мариніна, педагогічні працівники району, представники ЗМІ.
     Розпочали  конференцію хореографічною композицією барабанщиць Сарненського районного ліцею «Лідер» та хореографічною композицією студії  «Вояж». Від учасників конференції було покладено квіти до  меморіальної дошки Степану Криворученку нашому земляку який загинув в зоні АТО і до пам’ятника  Героїв Небесної Сотні та було вшановано хвилиною мовчання наших героїв, які в 2014 році трагічно загинули під Іловайськом.


Вшанували пам'ять жертв нацистських розстрілів євреїв

     З нагоди 75-річчя Дня розстрілу євреїв фашистами, вчора відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків на місцях поховань представників єврейської національності (лісовий масив поблизу спорткомплексу «Мрія» м. Сарни) за участю першого заступника голови райдержадміністрації  Івана Назарця, заступника голови районної ради Миколи Костецького, міського голови Світлани Усик, представників єврейської громади міста, ЗМІ.

     
Також у читальній залі Сарненської центральної районної бібліотеки того ж дня відбувся захід під назвою "Злочин проти людства", приурочений 75-м роковинам однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні - масового вбивства єврейського населення у Сарненському гетто.
 


Презентація персональної виставки «Зоряний шлях Валерія Войтовича»

     В День Незалежності України в Сарненському історико-етнографічному музеї відбулася презентація персональної виставки «Зоряний шлях Валерія Войтовича», дослідника української міфології, краєзнавця, письменника та художника.

     У виставковій залі музею експонується 20 книг письменника, серед них «Українська міфологія», три томи «Антологія українського міфу», «Міфи та легенди давньої України», «Дитячі щедрівки колядки та засівалки» та інші.   

     Також діє експозиція художніх картин митця, написаних олійними фарбами на полотні, серед них такі відомі роботи Валерія Войтовича, як «Нескорена Русь», «Перунове коло», «Христос Паганіні», «Оголена Мадонна», «Томаш Оскар Сосновський» та інші.

     Привітання митцю з відкриттям виставки висловили заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Едуард Раковець. 

Інтерв'ю з головою Сарненської райдержадміністрації Ярославом Яковчуком

     Минуло 2 роки, як Сарненську райдержадміністрацію очолив Ярослав ЯКОВЧУК. Це - непростий період як для країни, так і району зокрема. Спад економіки, війна на сході боляче відображаються на життєдіяльності краю. Та все ж є й позитивні зміни в розвитку Сарненщини. Саме про них і попросила розповісти напередодні 26 річниці Незалежності України Ярослава Володимировича, бо всі знають про наш район у більшості тільки за гучними скандалами з незаконним видобутком бурштину, корупційними тощо…

     - Ярославе Володимировичу, розкажіть, будь ласка, з якими здобутками Сарненщина зустрічає 26 річницю Незалежності України?

     - За результатами соціально-економічного розвитку в першому півріччі район посів друге місце в області. Цьому передувала злагоджена робота всього народногосподарського комплексу, залучення інвестицій, вирішення проблеми з погашення заборгованості із заробітної плати у ВАТ «Сарненський комбінат хлібопродуктів», що тягнулася ще із 2009 року, а також виконання бюджетних показників усіма органами місцевого самоврядування. Тож хочу подякувати за співпрацю народному депутату, голові районної ради та міському, депутатам районної та міської рад, сільським головам.Учасникам АТО Рівненщини потрібно якнайшвидше виготовити документи на право володіння землею

     Ці роботи необхідно завершити до 1 жовтня 2017 року.

     Про це повідомляють із Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

     Так, військовослужбовці повинні розробити, погодити та затвердити проекти землеустрою із відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Це стосується тих людей, які отримали дозволи до прийняття Постанови КМУ від 17 червня №413. Згідно прийнятого документа державні землі продаватимуться та передаватимуться в оренду виключно під час аукціонів.

     Загалом в області надано понад 3200 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО, в тому числі для ведення особистого селянського господарства та садівництва. Нині затверджено майже 1280 документацій, що складає 40 %.