Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лип 2017

Дата

Липень 25th

Президент підписав Закон, який посилює соціальний захист інвалідів в Україні

     Президент Петро Порошенко підписав Закон України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю.

     Документом вдосконалюється порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення інвалідів та дітей-інвалідів. Також Законом посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» пільг для зазначених осіб.

     Законом вносяться зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», які дозволять законодавчо захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять на безоплатне паркування на спеціально обладнаних місцях, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

     Зокрема, підвищується розмір штрафів за зупинку чи стоянку, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного користування особами з інвалідністю чи особами, які їх перевозять. Збільшується відповідальність і за необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування місць для інвалідів.

     Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.   Липень 24th

Роз’яснювальна робота

     Інформування населення про прийняті рішення життєво-важливих питань соціального захисту проводилось шляхом: надання консультацій та прийомом громадян за місцем проживання, взято участь у 22 районних семінарах, 27 інформацій в газеті «Сарненські новини» та 38 виступів по ТРК "Полісся".Урочисто склали присягу на вірність українському народові 49 патрульних поліцейських

     22 липня на центральній площі міста Сарни відбулося урочисте прийняття присяги працівниками новоствореної роти № 5 з обслуговування міста Сарни батальйону Управління патрульної поліції м. Рівне.
     Привітали жителів Сарненщини  та нову поліцію заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв, начальник Департаменту патрульної поліції України підполковник поліції Євгеній Жуков, очільник Головного управління Нацполіції в Рівненській області Валерій Самчук, народний депутат України Сергій Євтушок, перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Приварський, голова обласної ради Миколи Драганчук, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, голова районної ради Руслан Серпенінов та міський голова Світлана Усик.Липень 21st

Голова райдержадміністрації взяв участь у черговій 17 сесії районної ради

      Сьогодні у сесійній залі Сарненської районної ради відбулося пленарне засідання чергової сімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання  під головуванням голови районної ради Руслана Серпенінова, за участі голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, народного депутата України Сергія Євтушка, депутата обласної ради Олександра Васильєва,  депутатів районної ради, голів територіальних громад району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій та представників ЗМІ .

      Засідання розпочалося з хвилини мовчання за  нашими воїнами, що   загинули в зоні АТО. В ході пленарного засідання  чергової сімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання прийнято 24 рішення з питань порядку денного (основних та додаткових), зокрема: про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік; про внесення змін до районної програми « Турбота» на 2015-2018 роки; про дострокове припинення повноважень депутата районної ради Віталія Колядка; про внесення змін до програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі на 2017-2021 роки.  Також було розглянуто 4 депутатських запити.

     За результатами розглянутих питань ухвалені відповідні рішення.ОБЕРЕЖНО: ОТРУЙНІ ГРИБИ!

 Збирання грибів - не лише відпочинок, а й напружена праця, під час якої потрібно бути зосередженим та уважним. Збираючи гриби, завжди пам’ятайте, що серед їстівних грибів зустрічаються також отруйні. Слід знати, що можна отруїтися не лише отруйними, а й їстівними грибами, якщо вживати перестиглі, підгнивші, червиві плодові тіла, будова і колір яких ще не чітко виражені: їх можна сплутати з подібними отруйними.

За науковими даними, в Україні налічується понад 70 видів отруйних грибів, але особливо небезпечних – трохи більше десятка. Серед них: бліда поганка, мухомор, несправжні опеньки.Липень 20th

Стан виконання Чорнобильського законодавства

     Протягом І півріччя 2017 року за призначенням компенсацій громадянам, які мають на них право згідно Чорнобильського законодавства звернулось 4479  громадян, призначено за їх зверненнями 13737 компенсацій, профінансовано на суму 27185,55 тис. грн., заборгованість становить 857,1 тис. грн., термін погашення якої не настав (в 2019 році 5835 на суму 11 млн. 419,4 тис.грн).
     Профінансовано розпорядником коштів вищого рівня по бюджетних програмах:
     - доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, виплати підвищеної стипендії та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок ЧК –  7012,6 тис.грн;
     - компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 15420,5 тис.грн.;Липень 19th

З питань соціально-трудових відносин

     Станом на 01 липня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати за оперативними даними по району відсутня.
     Протягом І півріччя 2017 року проведено 5 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, де заслухано звіти 77 керівників підприємств, установ, організацій і СГД – фізичних осіб, які мають заборгованість з виплати заробітної плати, зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, по платежах до соціальних фондів та виплачують заробітну плату нижче мінімальної, встановленої законодавством.Державні соціальні допомоги

     Протягом І півріччя 2017 року за призначенням різних видів соціальних допомог звернулось 5012 чол., призначено та виплачено за їх зверненнями 6215 допомог на суму 129 млн. 986,2 тис. грн., в т.ч. за рахунок субвенції з державного бюджету на суму 129 млн. 174,4 тис. грн., (в 2016 р. – 5664 на суму 118 млн. 128,4 тис. грн..), заборгованість відсутня.
     Призначено субсидій на житлово-комунальні послуги 3248 сім’ям (2016 р.- 10960), профінансовано 82824,9 тис. грн., заборгованість становить 0 тис. грн. На тверде паливо та скраплений газ призначено субсидію 2099 сім`ям (2016 р. – 3070) профінансовано 4298,5 тис. грн., заборгованість становить 2056,1 тис. грн.на центральній площі м. Сарни відбувся християнський урочистий захід «Буду славити Тебе, Господи»

  На виконання указу  Президента України  №357/2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації»  та за підтримки відділу культури і туризму Сарненської РДА 16 липня 2017 на центральній площі м. Сарни відбувся християнський урочистий захід «Буду славити Тебе,  Господи», присвячений святкуванню в Україні 500-річчя Реформації. Захід відбувся за сприяння місцевої влади,  Благодійного фонду «Глорія» та вагомого внеску церков ХВЄ Сарненського району.

Урочиста зустріч почалася з привітального слова та заклику до молитви Олександра Котка. Після молитви на сцені виступали об’єднаний хор регентів РДСА, гурт братів «Прохори», гурт «Білі Крила» та духовий оркестр церкви ХВЄ смт. Степань.

Прозвучала доповідь Віктора Вознюка на тему «Вплив Реформації на встановлення громадянського суспільства». Із закликом до молитви за Україну звернувся єпископ Рівненської області Віктор Боришкевич. На завершення прозвучала проповідь єпископа УЦХВЄ Михайла Степановича Паночка.

 
 
 
 


17.07.2017

Відділом охорони здоров’я райдержадміністрації 14.07.2017 проведено медичну раду за підсумками роботи закладів охорони здоров’я району за І півріччя 2017 року. В медичній раді взяли участь всі керівники закладів охорони здоров’я району, їх заступники. Заслухали та обговорили доповіді виступаючих, а саме: 1. Підсумки роботи КЗ «Клесівська РЛ» за І півріччя 2017, проблеми і напрямки роботи. 2. Робота акушерсько-гінекологічної служби КЗ «Сарненська ЦРЛ». 3. Про роботу амбулаторно-поліклінічної служби Сарненського району за І півріччя 2017 року. 4. Про стан фінансування, ефективне й раціональне використання коштів КЗ «Сарненська РСП». 5. Виконання заходів з протидії корупції у комунальних закладах охорони здоров’я району. 6. Урядова програма «Доступні ліки» на території Сарненського району, стан її виконання за І півріччя 2017 року.

7. Різне. 13.07.2017 КЗ «Сарненська ЦРЛ» отримав безоплатно легковий автомобіль швидкої медичної допомоги Citroen Jumper (тип В), закуплений за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку в рамках субпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки».