Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Груд 8, 2017

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИКОНАННЯ ПЛАНУ РОБОТИ САРНЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА ЖОВТЕНЬ 2017 РОКУ

  На виконання плану роботи райдержадміністрації у жовтні 2017 року:

                                              

Відділом організаційної роботи та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації здійснювався контроль за виконанням документів органів влади вищого рівня, доручень та розпоряджень голови райдержадміністрації. Підготовлені необхідні інформації на вимогу облдержадміністрації. Зокрема, щомісячну інформацію щодо порядку проведення засідань колегій та основних районних заходів, щотижневу інформацію щодо системного моніторингу виконання плану основних заходів в райдержадміністрації.

Організовано проведення:

02, 09, 16, 23.10 – нарад  голови райдержадміністрації з керівниками районних установ, територіальних відділів органів виконавчої влади, структурних підрозділів райдержадміністрації щодо життєзабезпечення району;

04.10 –  виїзного засідання колегії райдержадміністрації на підвідомчій території Селищенської сільської ради;

04.10 – наради з керівниками територіальних громад району;

  Підготовлено проекти планів: основних районних заходів на листопад 2017 року, роботи райдержадміністрації у листопаді 2017 року.   

Зроблено аналіз якості планування роботи, прийнятих рішень, складання протоколів виконкомів місцевих рад за вересень 2017 року.Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–жовтні 2017 року

  Соціально-економічне становищеСарненського району

у січні–жовтні 2017 року

 

Демографічна ситуація та соціальний захист

Чисельність наявного населення району, за оцінкою, на 1 жовтня 2017р. становила 104,4 тис. осіб. Упродовж січня–вересня 2017р. чисельність населення збільшилася на 289 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення становило 3,7 особи.

У січні–вересні 2017р. рівень природного приросту склав 4,9 особи в розрахунку на 1000 наявного населення.

Народжуваність становила 15,7 живонароджених у розрахунку на 1000 наявного населення, а смертність – 10,8 померлих на 1000 наявного населення.

У січні–жовтні 2017р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 13,6 тис. домогосподарств, що становило 94,2% загальної кількості домогосподарств, які звернулися за ними, з них у сільській місцевості – 6 тис. домогосподарств.

Загальна сума призначених субсидій у січні–жовтні 2017р. склала 6,2 млн.грн, у т.ч. у сільській місцевості – 3 млн.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у жовтні 2017р. становив 859 грн.

Крім того, 2,4 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива на загальну суму 7,2 млн.грн, з них у сільській місцевості – 2,2 тис. домогосподарств на загальну суму 6,7 млн.грн. Середній розмір призначеної у жовтні 2017р. субсидії цього виду на одне домогосподарство склав 2722 грн.Оздоровлення учасників АТО

          Управління праці та соціального захисту населення Сарненської райдержадміністрації  забезпечує осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення  постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:

1)    учасникам бойових дій - щороку строком на 18-21 день;

2)    інваліди війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;

         Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселились з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

          Для взяття на облік особа чи її законний  представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070\0, копію посвідчення бойових дій або інваліда війни та довідку, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

         Під час подання копій посвідчень та довідки особа надає їх оригінали для огляду.

         За довідками звертатись в управління праці та  соціального захисту населення Сарненської райдержадміністрації за адресою: м.Сарни  вул.Демократична,46, каб.№7, або за тел..2-13-19.

 


08.12.2017 - Семінар-практикум вчителів історії

Семінар-практикум вчителів історії

ЗНО – це суспільно значуща подія. Воно проводиться для забезпечення об’єктивного вимірювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, оптимізації відбору абітурієнтів до вищих навчальних закладів на основі ефективних, демократичних і прозорих процедур, здійснення моніторингу якості освіти на національному рівні.
06 грудня 2017 року в Тріскинський ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений семінар-практикум вчителів історії з проблеми «Шляхи підвищення ефективності підготовки випускників освітніх закладів до ДПА у формі ЗНО. Тестування як засіб педагогічного дослідження рівня якості знань учнів».
Розпочався семінар щирими привітаннями, які лунали з уст учнів Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів – зворушливими до глибини душі віршами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любов'ю до Батьківщини. Продовжила роботу директор закладу освіти Бриж В.Л., яка познайомила учасників семінару з візитною карткою школи.
Мета проведення семінару:
• виявлення оптимальних засобів, методів та форм взаємодії педагога й учня, які сприяють підготовці учнів до ДПА у формі ЗНО;
• відпрацювання з учителями навичок психологічної підготовки учнів до іспитів, підвищення їх впевненості в собі;
• напрацювання практичного досвіду у виконанні вправ по формуванню комунікативної компетентності учнів.
Методист РМК Івашина О.В. охарактеризувала особливості тесту ЗНО з історії України у 2018 року, вказавши на важливість підготовки випускників шкіл до складання ДПА у формі ЗНО. Вчитель історії Сарненського НВК «Школи-колегіум» ім.. Т.Г.Шевченка Захожа Н.О. поділилася досвідом роботи з питання «Чи можливо підготуватися до ЗНО з історії на 180 – 200 балів самостійно?»07.12.2017 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

  ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

 

06 грудня 2017 року на базі  Сарненської гімназії відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Загальна кількість учасників – 115, з них учнів  7 класу -  31, 8 класу – 29, 9 класу - 26, 10 класу – 14, 11 класу – 15. 07.12.2027 - Семінар-практикум для вчителів початкових класів

  Семінар-практикум для вчителів початкових класів

В 2018 - 2019 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади переходять на новий Державний стандарт і новий зміст в освіті. Одним з ефективних шляхів оновлення змісту і методів навчання в сучасній школі є інтеграція, під якою розуміють процес зближення і поєднання різних навчальних предметів.

Тому на базі Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 22 листопада відбувся семінар-практикум для вчителів початкових класів за темою «Інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Яромчик Т.М. презентувала досвід роботи навчального закладу запропонувавши учасникам перегляд відеофільму, розповіла про підготовку учителів початкових класів закладу до інтегрованого викладання у контексті сучасних вимог початкової освіти.

Басиста О. П., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, ознайомила присутніх з роботою та досягненнями методичного об’єднання вчителів початкових класів навчального закладу.

У практичній частині семінару учасники заходу відвідали інтегрований урок, який провела вчитель початкових класів Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 Семенович Майя Іванівна з образотворчого мистецтва та літературного читання у 2 класі на тему «Міняв тихо – виміняв лихо». Басиста Ольга Петрівна провела урок літературного читання з міжпредметними зв’язками  у 2 класі на тему «Скринька казок народів світу. Російська казка «Міньба».07.12.2017 - II етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови

  II етап Всеукраїнської  учнівської  олімпіади з англійської мови
 

05 грудня 2017 року  на  базі Сарненської ЗОШ I-III ступенів № 2 був проведений  II етап Всеукраїнської  учнівської  олімпіади з англійської мови.

Склад учасників:8 клас - 26 учнів, 9клас - 27 учнів, 10клас - 18 учнів, 11 клас -14 учнів.

Переможці зазначені в таблиці,а саме:05.12.2017 - ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

  ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

 

24 листопада 2017 року на базі Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Склад учасників наступний: 7 клас ‑ 34 учня, 8 клас – 32 учня, 9 клас ‑ 34 учня, 10 клас – 17 учнів, 11 клас – 20 учнів. Переможці зазначені в таблиці, а саме:04.12.2017 - Семінар-практикум для вчителів початкових класів

В 2018 - 2019 навчальному році загальноосвітні навчальні заклади переходять на новий Державний стандарт і новий зміст в освіті. Одним з ефективних шляхів оновлення змісту і методів навчання в сучасній школі є інтеграція, під якою розуміють процес зближення і поєднання різних навчальних предметів.
Тому на базі Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 22 листопада 2017 року відбувся семінар-практикум для вчителів початкових класів за темою «Інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу».
Заступник директора з навчально-виховної роботи Яромчик Т.М. презентувала досвід роботи навчального закладу запропонувавши учасникам перегляд відеофільму, розповіла про підготовку учителів початкових класів закладу до інтегрованого викладання у контексті сучасних вимог початкової освіти.
Басиста О. П., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, ознайомила присутніх з роботою та досягненнями методичного об’єднання вчителів початкових класів навчального закладу.
У практичній частині семінару учасники заходу відвідали інтегрований урок, який провела вчитель початкових класів Сарненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2 Семенович Майя Іванівна з образотворчого мистецтва та літературного читання у 2 класі на тему «Міняв тихо – виміняв лихо». Басиста Ольга Петрівна провела урок літературного читання з міжпредметними зв’язками у 2 класі на тему «Скринька казок народів світу. Російська казка «Міньба».29.11.2017 - Районний постійно діючий семінар завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів

Педагоги дошкільних закладів активно шукають способи поліпшення освітнього процесу, приведення його у відповідність новим стандартам та запитам України як європейської держави. Планування освітньої роботи з дошкільниками нелегка і дуже відповідальна справа і саме керівники ДНЗ мають допомогти педагогам забезпечити змістовну й цікаву освітню діяльність дошкільників, орієнтовану на формування у них цілісної картини світу. Нещодавно на базі ДНЗ № 9 «Росинка» відбувся районний постійно діючий семінар завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів з теми: Освітні проекти: опановуємо технологію методичного конструктора.
Сарненський міський голова Світлана Борисівна Усик привітала учасників районного семінару та побажала плідної праці.
Вихователь-методист ДНЗ № 9 м. Сарни Чинча А.В. розповіла присутнім про переваги планування за принципом методичного конструктора та ознайомила з технологією побудови освітнього процесу за цим принципом. Кошкіна Д.А.,завідувач ДНЗ № 9 м. Сарни продемонструвала інтелектуальні картки які використовуються в процесі планування організованої освітньої роботи з дітьми, а вихователь Городнюк Н.Ф. наголосила на необхідності використовувати асоціативні картки та коректурні таблиці під час роботи з методичним конструктором.
Учасники переглянули відеофільм «Створення картотеки методичного конструктора», а також слайд презентацію вихователя Шейди Л.Я. «Конструювання тематичного циклу «Книжка про книжку»».
Завідувачі та вихователі-методисти переглянули інтегроване заняття в старшій групі з пріоритетом мовленнєво-пізнавальних завдань «Літературна вітальня». Під час проведення заняття до дітей в гості завітали місцева письменниця Качинська Жанна Юхимівна та художниця Галушко Олена Валеріївна.