Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 7, 2017

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про електронні довірчі послуги»

     Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.

     У Законі також визначені умови визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та інтеграцію нашої держави у світовий електронний інформаційний простір.

     Закон визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації.

     Таким чином, врегульовуються відносини у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

     Зокрема, запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.

     Крім того, Закон полегшує транскордонне використання онлайн-послуг, створює умови для безпечної електронної ідентифікації і автентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги, визначає основні принципи державного регулювання у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

     Документом також запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб - підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та також можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

     Закон № 2155-VIII, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 року, набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

 


В районній бібліотеці відкрилась книжкова виставка

    Сьогодні в Сарненській центральній районній бібліотеці відбулося відкриття книжкової виставки присвяченої  100-річчю створення Української Народної Республіки.  На виставці представлені книги, які знайомлять нас з періодом Української революції 1917-1920 років.
   У відкритті виставки взяла участь заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, вона акцентувала увагу присутніх,  що створення Української Народної Республіки свідчить про державотворчу традицію українського народу та бажання українців мати свою незалежну державу. Зокрема, Наталія Миколаївна зазначила, що дана виставка є важливим елементом  знайомства з невідомими сторінками нашої історії.


Відбулася нарада з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів

      Сьогодні в Сарненському будинку дітей та молоді відбулася нарада з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району. Участь у нараді взяла заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця. Учасники наради обговорили ряд важливих питань, що стосувалися стабільного функціонування навчально-виховних закладів у 2017-2018 навчальному році та впровадження нового закону  «Про освіту».
     Заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця звернула увагу керівників шкіл на посиленні контролю за технікою безпеки  в навчальних закладах району, адже саме на керівників загальноосвітніх навчальних закладів покладена відповідальності за збереження життя та здоров’я  дітей.  Та наголосила, що з метою підвищення рівня обізнаності щодо надзвичайних ситуацій та подій техногенного і природного характеру  необхідно покращити проведення роз’яснювально - профілактичної роботи як серед колег, так і серед учнів та їх батьків. Також, Наталія Миколаївна  акцентувала увагу щодо впровадження нового законодавства «Про освіту» в навчальних закладах району.


Допоможемо воїнам АТО!!!

       У рамках систематичного сприяння організації допомоги бійцям у зоні АТО та з метою підтримки чергової ініціативи волонтерського руху щодо забезпечення необхідним раціоном харчування наших військових та виготовлення таких найбільш зручних в бойових умовах набір продуктів, як сухі пайки, просимо приєднатися всіх не байдужих до збору:
- овочів, а саме: капуста, буряк червоний, морква, цибуля, часник, картопля;
- крупів – вівсяні пластівці, рис, гречка, пшоно, вермішель, дрібні макарони;
- грибів, сухих ягід, сухофруктів, меду;
- консервація, сало, тушонка.
З 06 по 20 листопад ц.р. організовується збір продуктів за адресою: м.Сарни, вул. Демократична 51.
Контактні особи – Маковецька Анна Іванівна, тел. 0669172668,
                                Козак Тетяна Михайлівна, тел. 0995462870
 


7 листопада минає 100 років від створення Української Народної Республіки

      7 листопада 1917 року Центральна рада прийняла ІІІ універсал яким проголошувалося створення Української Народної Республіки. Вперше ідею проголошення УНР  було висунуто Михайлом Грушевським  у вступній промові у день відкриття з'їзду Центральної ради. На той момент Україна вже відійшла від Російської республіки, зберігаючи з нею лише формальний федеративний  зв'язок, і завдання полягало лише в тому, щоб юридично оформити цей факт. 7 листопада М. Грушевський відкрив урочисте засідання Української Центральної Ради і після вступного слова було зачитано текст Універсалу, яким проголошувалось створення Української Народної Республіки.
     Після зачитання тексту на пропозицію фракції українських есерів  III Універсал було поставлено на поіменне голосування в Центральній Раді. Це було вперше. З 50 членів Малої Ради  (Комітет Центральної Ради) у залі були присутні 47, з них проголосували:
 За Універсал — 42,
Проти — жоден,
Утримуюсь — 5 членів Ради.