Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 20, 2017

Боже великий єдиний, Нашу Вкраїну храни!

     Сьогодні в м.Сарни відбувся Молитовний сніданок, присвячений 100-річчю проголошення Української народної республіки. 

     

 

  100 років тому була проголошена Українська Народна Республіка

    20 листопада 2017 року виповнюється 100 років від ухвалення ІІІ Універсалу, що проголосив Українську Народну Республіку. Відтоді розпочався активний етап розбудови держави. ІІІ Універсал задекларував програму соціально-економічних і політичних дій задля побудови демократичної республіки, яка мала б усі ознаки держави: кордон, гроші, законодавчу, виконавчу та судову владу, військо тощо. Вперше у ІІІ Універсалі було визначено територіальні межі Української Народної Республіки. Універсал утвердив основні права і свободи, здобуті під час Революції: свободу слова, друку, зборів, віросповідань, зібрань, союзів, страйків, свободу та недоторканість особи і житла, право представникам національних меншин вживати власну мову, національно-персональна автономія для представників єврейської, польської, російської та інших національних меншин в Україні. Події Української революції 1917–1921 років стали найважливішими з точки зору формування національної ідеї та державотворчих традицій – наш народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну державу, мобілізувавши національні сили. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Утворенням і розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західноукраїнської Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Проголошення Української Народної Республіки стало вирішальним кроком у відродженні державності. Почався новий етап Української революції – розбудови національної держави на демократичних засадах.


Шановні мешканці та гості міста!

     Запрошуємо вас взяти участь у меморіальних заходах з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи по вшануванню громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

     Заходи відбудуться 21 листопада 2017 року о 12.00 год. в Парку Героїв Майдану (вул. Суворова), біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

 
   
 Оргкомітет