Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лист 1, 2017

Відбулася нарада з головами територіальних громад

      Сьогодні в райдержадміністрації відбулася нарада з керівниками територіальних громад району. В ході засідання були обговорені питання:  про стан та перспективи об'єднання територіальних громад в районі; про організацію виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 682-р «Про затвердження плану заходів на 2017 рік, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного обєднання територіальних громад»; про виконання планових завдань щодо призову громадян на строкову службу до Збройних Сил України.
    На завершення наради голова райдержадміністрації наголосив керівникам територіальних громад на поліпшенні співпраці з військовим комісаріатом та порадив прискорити роботу щодо створення  об’єднаних територіальних громад в районі.


Відбулася колегія райдержадміністрації

    Сьогодні в райдержадміністрації відбулося засідання колегії по підсумках роботи за 9 місяців 2017 року під керівництвом голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука. Участь в засіданні взяли голова районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, члени колегії, запрошені.
      Засідання розпочав головуючий Ярослав Яковчук, який нагадав, що саме в цей день  99 років тому було утворено Західноукраїнську народну республіку, що свідчить про державотворчу традицію українського народу та бажання українців мати свою незалежну державу.
      Голова РДА зазначив, що на колегії облдержадміністрації Сарненський район за підсумками 9 місяців роботи  було визнано найкращим. Ярослав Володимирович наголосив, що ми спільно зробили ще один крок на шляху розвитку нашого району і будемо й надалі працювати в цьому напрямку.
   В рамках засідання було розглянуто 4 питання: про підсумки роботи галузей господарського комплексу Сарненського 


Зміна істотних умов праці

Трудові правовідносини, що виникають внаслідок укладення трудового договору між роботодавцем і працівником, характеризуються своєю динамічністю. Така динаміка може бути зумовлена різними об’єктивними та суб’єктивними факторами, одним із них є зміна істотних умов праці.
Будь-які зміни умов трудового договору повинні відбуватися з дотриманням норм трудового законодавства та не порушувати прав працівників.
У зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.
Що ж слід розуміти під змінами в організації виробництва і праці на підприємстві? КЗпП України не розкриває поняття таких змін, не містить він і їхнього переліку. Однак Пленум Верховного Суду України у п. 10 постанови від 6 листопада 1992 р. № 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів" навів приклади можливих змін. Це раціоналізація робочих місць, уведення нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну форму організації праці і, навпаки, впровадження передових методів, технологій тощо.
Отже, під змінами в організації виробництва і праці слід розуміти об’єктивно необхідні дії власника або уповноваженого ним органу, обумовлені, за загальним правилом, впровадженням нової техніки, нових технологій, вдосконаленням структури підприємства, установи, організації, режиму робочого часу, управлінської діяльності, що спрямовані на підвищення продуктивності праці, поліпшення економічних та соціальних показників, запобігання банкрутству і масовому вивільненню працівників та збереження кадрового потенціалу в період тимчасових зупинок у роботі, створення безпечних умов праці, поліпшення її санітарно-гігієнічних умов. Змінами в організації виробництва і праці слід вважати також удосконалення систем заробітної праці, нормування праці, ліквідацію шкідливих робіт, раціоналізацію робочих місць після їх атестації тощо.Строк випробування при прийняття на роботу

Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.
В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, тобто він користується усіма правами і на нього покладаються обов’язки визначені трудовим законодавством, колективним і трудовим договором. В період випробування не допускається встановлення будь-яких обмежень його прав і погіршення становища порівняно з іншими працівниками.
Частиною 3 статті 26 КЗпП визначено категорії осіб, яким випробування не встановлюється при прийнятті на роботу:
- осіб, які не досягли вісімнадцяти років;
- молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
- молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
- осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
- інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
- осіб, обраних на посаду;
- переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
- осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи;
- вагітних жінок;
- одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
- осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
- осіб на тимчасові та сезонні роботи;
- внутрішньо переміщених осіб.
Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.Колективний договір

  Останні зміни в законодавстві про оплату праці примусили багато підприємств задуматись про укладання колективного договору, про який вони може десь і чули, але не придавали особливого значення. Тому, колективний договір повинен бути на усіх підприємствах без винятку, навіть якщо там працює одна людина. На користь цього говорить ст . 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» та ч.7 ст.65 Господарського кодексу України. 

         Багато роботодавців ставляться до цього документу досить несерйозно і укладають його з такою мотивацією: аби було, про те це є досить важливим документом як для роботодавця так і для рядового працівника.27.10.2017 - Обласний семінар з теми “Особистісно зорієнтована модель сучасної шкільної освіти та її роль у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини”

  24 жовтня 2017 року  на базі Сарненського районного ліцею «Лідер», Сарненської гімназії, Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка за участі педагогів та учнів Спеціалізованої школи розвитку I ступеня №5 м. Сарни, ДНЗ (ясла-садок) №6 «Казка», ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №8 «Веселка» був проведений обласний семінар із теми «Особистіснозорієнтована модель сучасної шкільної освіти та її роль у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини».

Під час семінару учасники: Кузьмін О.Є., методист РОІППО, методисти районних, міських методичних кабінетів, навчально-методичних центрів, органів управління освітою ОТГ, відповідальні за роботу з обдарованими учнями обговорили особистісно зорієнтовану модель сучасної шкільної освіти та її значення у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини.

Заклади освіти міста презентували систему роботи з обдарованими учнями.

Родзинкою Сарненського районного ліцею «Лідер» (директор Колоїз Тамара Гнатівна) є участь у Всеукраїнській програмі «Демократична школа», елементи якої представили учасникам семінару. Захоплюючою була презентація кабінету-експериментаріуму як творчої майстерні тісної співпраці учителів, учнів, батьків.Урядова програма «Доступні ліки» станом на 25.10.2017

  На виконання розпорядження голови Сарненської районної державної адміністрації від 07.04.2017 №133 «Про забезпечення доступності лікарських засобів у Сарненському районі» згідно пункту 4 відділом охорони здоров’я укладені договори з аптечними установами про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується.

Договори укладені з такими суб’єктами господарювання:
- ТДВ «Рівнефармація» №1 від 05.04.2017;
- ТзОВ «Фармастор» № 2 від 19.05.2017;
- ПАТ «Сарнифармація» №3 від 05.04.2017;
- ТОВ «Тетрамед» №4 18.05.2017;
- ТОВ «Подорожник Рівне» №5 від 11.09.2017.

Протягом жовтня, по радіо у випусках передачі «На варті здоров’я», озвучували виступ заступника головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи КЗ «Сарненська ЦРЛ» Мартиновича С.П. про доступність ліків за Урядовою програмою «Доступні ліки», їх наявність в аптечній мережі, порядок отримання безкоштовно або з частковою доплатою, поради приймання лікарських препаратів.

18-20.10.2017 ВОЗ РДА провів повний моніторинг наявності лікарських препаратів затверджених наказом МОЗ України в аптечних закладах, про що говорилося на робочій нараді 23.10.2017.

За жовтень 2017 року відшкодовано відповідно до поданих 42 звітів аптечних закладів за 3087 рецептами на суму 173080,41 грн., а з початку реалізації Програми - 172 звіти на суму 693348,22 грн. за 16670 рецептами. Соціально-економічне становище Сарненського району у січні–серпні 2017 року

  Демографічна ситуація та соціальний захист

Чисельність наявного населення району, за оцінкою, на 1 серпня 2017 року становила 104,4 тис. осіб. Упродовж січня–липня 2017 року чисельність населення збільшилася на 312 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення становило 5,2 особи.

У січні–липні 2017 року рівень природного приросту склав 4,3 особи в розрахунку на 1000 наявного населення.

Народжуваність становила 15,5 живонароджених у розрахунку на 1000 наявного населення, а смертність – 11,2 померлих на 1000 наявного населення.

У січні–серпні 2017 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 12,7 тис. домогосподарств, що становило 94,3% загальної кількості домогосподарств, які звернулися за ними, з них у сільській місцевості – 5,7 тис. домогосподарств.

Загальна сума призначених субсидій у січні–серпні 2017 року склала 5,8 млн.грн, у т. ч. у сільській місцевості – 2,9 млн.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у серпні 2017 року становив 142 грн.

Крім того, 2,3 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива на загальну суму 6,9 млн.грн, з них у сільській місцевості – 2,1 тис. домогосподарств на загальну суму 6,4 млн.грн.

 Середній розмір призначеної у серпні 2017 року субсидії цього виду на одне домогосподарство склав 2737 грн.

У січні–серпні 2017 року населенням району сплачено за житлово-комунальні послуги 34,8 млн.грн. Нараховано населенню за житлово-комунальні послуги 41,9 млн.грн, рівень оплати наданих послуг становив 83%.

 

Зайнятість та безробіттяАНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за січень-вересень 2017 року

   За січень-серпень 2017 року обсяг реалізації промислової продукції (товарів, робіт, послуг) збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 31,7 відс. і склав 557,7 млн.грн. Із загального обсягу реалізованої продукції 66,1 відс. припадає на добувну промисловість і розроблення кар’єрів і 32,3 відс. на переробну промисловість.

Обсяг виробництва промислової продукції (за даними промислових підприємств) за 9 місяців 2017 року зріс на 38,3 відс. і становив 573,8 млн.грн.

         Із 18 промислових підприємств основного звітуючого кола 15 підприємств або понад 80 відс. досягли приросту виробництва. Найбільші прирости досягнуто на ТОВ «Селищанський гранкарєр» в 4,4 рази в порівнянні з відповідним періодом минулого року. В 2 рази наростили обсяги виробництва ТОВ «Завод металевих виробів» та «Прагма-Фактор», на 70 відс. ТОВ «Фаворит» і на 35 відс. ТОВ «ККНК Технобуд». Також в звітному періоді вдалося відновити виробництво раніше призупиненого - ВП «Клесівське кар’єроуправління»

           Разом з тим, протягом звітного періоду допущено спад виробництва на 5,7 відс. в харчовій промисловості та на 31,3 відс. в галузі поліграфії. Зокрема,ПЛАН роботи Сарненської районної державної адміністрації на листопад 2017 року

  

 

Зміст заходу

Обґрунтування необхідності

здійснення заходу

Термін виконання

Відповідальні за виконання

 

Засідання колегії районної державної адміністрації

 
 
 
 
 

Про стан проведення профілактично-роз’яснювальної роботи  з неповнолітніми жителями Сарненського району з метою запобігання вчиненню ними

протиправних дій

Закони України  «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні