Також дивіться новини на facebook.com

Архів

Уряд погодив доплати окремим категоріям громадян та індексацію пенсій

     Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою визначається механізм проведення перерахунку пенсій, встановлення щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонерів старше 80-річного віку та виплати одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн.

     Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 1 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

     Дана постанова про «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», зокрема, передбачає:

  • індексацію пенсій на 11%;

  • щомісячну виплату у розмірі 500 гривень пенсіонерам старше 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 гривень. При цьому встановлюється, що для вказаних пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша,  ніж 2600 грн;
  • встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

     Крім того, у квітні буде здійснена одноразова виплата грошової допомоги у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення. Зокрема:

  • пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;
  • одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);
  • одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  • одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.


Увага!

     30 березня 2020 року головою Сарненської райдержадміністрації видано розпорядження «Про припинення опалення закладів освіти, культури та спорту в умовах карантину» .

     Розпорядженням припинено опалення закладів освіти, культури та спорту в умовах карантину які знаходяться в підпорядкуванні відділів освіти, культури, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації 31 березня 2020 року.

     Рекомендувано виконавчим комітетам сільських, селищних та міської рад прийняти рішення про закінчення опалювального сезону 2019-2020 року на підпорядкованій території в частині об’єктів освіти, культури та спорту.Березень 31st

Розпочала діяти "гаряча лінія" Сарненсьго відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

З метою забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення, у Сарненському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області працює телефонна "гаряча лінія" за номером телефону:

03655-3-20-08Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Тинне працює в умовах надзвичайної ситуації

     На період посиленого режиму роботи в амбулаторії:

     - призупинено плановий огляд пацієнтів;

     - при відвідуванні амбулаторії - пацієнти обов’язково мають одягати медичні маски та рукавички, у разі відсутності - медичні працівники забезпечують усім необхідним;

     - організовано виїзд сімейних лікарів додому пацієнтів з температурою 38ºС із застосуванням засобів індивідуального захисту;

     - запроваджено практику дистанційних консультацій з пацієнтами, що скаржаться на підвищену температуру, кашель, утруднене дихання;

     - забезпечується дотримання посиленого дезінфекційного режиму з проведенням вологого прибирання з використанням деззасобів, провітрювання приміщень через кожні 2 години;

     - здійснюється дистанційний контроль за станом здоров’я осіб, що прибули з-закордону;

     - організована мобільна бригада, яка робить забір крові контактних осіб з хворими на COVID-19. Наразі відібрано 17 зразків, експрес-тести по яких показали негативний результат.

     Всього амбулаторія має 29 штатних одиниць. Мед. персонал працює позмінно. На одну зміну припадає 10 працівників. Кожен забезпечений захисними медичними халатами, масками, рукавичками, окулярами та дезінфікуючими засобами.

     Заклад охорони здоров'я наразі потребує респіратори FFP-2 / 3, додаткові захисні костюми, маски та дезінфікуючі засоби.

 Березень 30th

Уряд спростив надання субсидій для громадян, які втратили роботу у зв’язку з карантином

     Уряд спростив надання субсидій для громадян, які втратили роботу у зв’язку з карантином та стали на облік як безробітні.

     Так, оформити субсидію можна онлайн, також це актуально і для інших громадян, які мають право на субсидію, але ще не отримали її.

     Алгоритм оформлення субсидії онлайн:

     1.Перейти на сайт Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua/);
     2.Зареєструйтесь за допомогою електронного підпису чи BankID;
     3. Заповнити заяву про призначення cубсидії й зазначити банк, через який будете її отримувати;
     4.Заповнити декларацію про доходи й витрати;
     5.Перевірити правильність даних і подати документ.

     Протягом кількох тижнів надійде повідомлення щодо рішення з приводу надання допомоги та її розміру. Субсидія призначається до кінця опалювального сезону і автоматично перераховується на наступний термін без додаткових заяв.Консультація лікаря – через месенджер!

     З вимогою дистанційного консультування пацієнтів звернулося Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації до лікувальних закладів. Для цього можна використовувати засоби мобільного зв’язку, месенджери тощо.

     Так, для зв’язку пацієнта з сімейним лікарем пропонують використовувати:

     - телефонний та мобільний зв’язок;

     - месенджери Skype, WhatsApp, Viber, Telegram;

   - платформи проведення відеоконференцій Google Hangouts https://hangouts.google.com/, ZOOM https://zoom.us/, JITSI https://jitsi.org/, BigBlueButton https://bigbluebutton.org/ ;

     - надання телемедичних консультацій з використанням спеціалізованих платформ.

     Окрім того, в місцях відвідування людей – продуктові магазини, амбулаторії, тощо – розмістять оголошення з номерами телефонів лікарів, що обслуговують населення даної території та гарячої лінії ОДА (0 800 500 078) щодо протидії коронавірусу.

     Це збільшить можливості надання дистанційної допомоги без відвідування закладу охорони здоров’я.Коли "єдинник" може не сплачувати податок

     Вараське управління Головного управління ДПС  у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

     Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період її тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження такої непрацездатності листком непрацездатності.

     Звертаємо увагу, що з метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів доцільно подавати до податкової служби заяву щодо періоду  відпустки до початку відпустки.

Вараське управління ГУ
ДПС у Рівненській областіПро звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства

     Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, Законом України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID)» передбачено  звільнення платників податків  від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

     -порушення вимог до договорів дострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

     -відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

     -порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;

     -порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

     Тобто, закон не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами за:Березень 27th

Звернення голови Сарненської райдержадміністрації у зв’язку з поширенням короновірусу

     Шановні жителі Сарненщини!

     Сьогодні наші територіальні громади, як і загалом вся Україна і весь світ, переживають важкі випробування, пов’язані з поширенням пандемії короновірусу.

     Кожного дня із засобів масової інформації ми дізнаємося про нові захворювання та смертельні наслідки цієї хвороби. Сьогодні ми дізналися про перші випадки захворювання на короновірус на Сарненщині. У 9 жителів села Тинне підтверджене це захворювання, на жаль 1 хвора померла, ще по 1 хворому проводиться ПЛР- аналіз в м.Рівне.

     В с.Тинне вже працюють спеціалісти- епідеміологи, інші спеціалісти, проводяться знезаражувальні заходи, ведеться пошук першоджерела захворювання, на в'їзді і виїзді з села обладнані 3 блок-пости, проводяться інші запобіжні заходи.

     Для всіх нас важливо встановити всі контакти, які мали хворі. Тому якщо ви контактували з жителями с.Тинне, які захворіли, або з особами, які мали контакти з людьми, які контактували з хворими - повідомте про це місцевий фельдшерсько – акушерський пункт, або амбулаторію. При перших симптомах захворювання повідомте про це найближчий до вас медичний заклад, самоізолюйтеся, обмежте власні контакти до мінімуму.

     Звертаюся до керівників трудових колективів, релігійних громад, політичних та громадських організацій – проводити всі заплановані заходи без зібрання інших людей, посилити роз’яснювальну роботу про необхідність дотримання протиепідемічних заходів.

     Оперативний штаб працює в посиленому режимі і круглодобово. Працюють прямі телефонні лінії обласного та районного штабів. Ми зможемо подолати захворювання на короновірус разом, якщо будемо дотримуватись рекомендацій спеціалістів, самодисципліною і відповідальним ставленням до  вимушених обмежень, які введені карантинними заходами.

     Голова адміністрації
     Олександр КОХАНБерезень 26th

До уваги суб’єктів пробації!

     Сарненський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації»  переведено на особливий  режим роботи з клієнтами пробації!‼️

     Державною установою «Центр пробації» видано кілька розпорядчих документів про зміни в організації роботи підпорядкованих структурних підрозділів у період загальнодержавного карантину.

     На підставі закону про запобігання поширення вірусу COVID-19, з метою своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів запроваджено комплекс заходів, спрямованих на захист прав фізичних осіб під час карантину та обмежувальних заходів.

     Групові заходи і участь персоналу в масових заходах припинено. Заходи контролю мінімізовано до проведення вкрай необхідних (у разі відсутності перешкод, пов’язаних з карантинними заходами).

     Відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом

     У разі неможливості особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з працівником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет).

     З метою обмеження контактів та поширення вірусу в усіх органах пробації призупинено проведення особистого прийому громадян.

     Пробація підтримує постійний зв’язок із місцевими органами влади у вирішенні питань щодо заходів забезпечення попередження розповсюдження вірусу, а також залучає до цього можливості партнерських організацій. Так, Профспілка персоналу Центру пробації вже придбала дезінфікуючі засоби, які найближчим часом будуть направлені до усіх підрозділів пробації.

     Для призупинення виконання вироків суду законодавчі підстави відсутні, тому виконання судових рішень забезпечується у встановленому порядку.

     Водночас звертаємо увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації в рішеннях суду

     Для отримання довідкової інформації звертайтесь на електронну пошту:

     [email protected]